Kilka dekad temu ogromną popularnością cieszyły się tapety z różnorodnymi krajobrazami. W późniejszym czasie styl ten został zamieniony innymi rozwiązaniami. Jak się okazuje, obecnie moda na tego rodzaju dekoracje powraca.
Uprzednie tapety wiązały się niejednokrotnie z ogromem pracy.

ceramika

Autor: WEG
Źródło: Coram Poland Sp. z o.o.
Trzeba było mieć na pamięci zakup właściwego kleju, a także posiadać wyposażenie do tapetowania. Pomimo że stanowiły dobrą możliwość odnowienia nawet używanego domu, do dzisiejszych fototapet nie da się ich wcale przyrównać. Uwiecznione kopie własnych zdjęć w formie samoprzylepnych nalepek, fototapet przestrzennych, lateksowych, czy też drukowanych na szkle sprawiają, że każdy odnajdzie coś nietuzinkowego. Nie powstydziliby się ich także uznani designerzy. Lekkość montażu, niewygórowana cena, a co najważniejsze – łatwe utrzymanie w czystości sprawia, iż tego rodzaju rozwiązania mogą się pochwalić niegasnącą popularnością. Jest to niezwykle użyteczne przede wszystkim w sytuacji, gdy w domu są dzieci. Fototapetę da się bowiem wyczyścić samą tylko zwilżoną szmatką. Jest przy tym bardzo trwała, a zatem zachowa swoją reprezentacyjną jakość przez wiele sezonów. Docenią to na pewno wszyscy rodzice.

Jeśli chcielibyśmy rozkoszować się rajskimi widokami w swoim własnym mieszkaniu, nie ma nic łatwiejszego niż jedna z oryginalnych fototapet. Pozwólmy sobie na odrobinę fantazji i przemieńmy swoje wnętrze w prawdziwą fantastyczną oazę.