Tag : zabawa

15 posts

Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Wspaniały obrazek. Z fascynacją spoglądamy na ich pojedynek z kłębkiem włóczki. Tymczasem nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te umiejętności nabyte w trakcie zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia i jego miejscu w stadzie.
Dzieci w żadnym wypadku nie powinny skarżyć się na nudę. Wiadomo - co prawda nie można powiedzieć, że w każdym przypadku można usatysfakcjonować swoją pociechę, nierzadko dzieci miewają ogromne wymagania, ale i tak można powiedzieć, iż ten rodzic, który mocno dba o własną latorośl, bez żadnego problemu da radę spowodować, że wreszcie nie będzie musiał słuchać pretensji. Chociaż naturalnie w wielkim błędzie jest osoba, która sądzi, iż akurat dzisiaj bardzo łatwo jest sprawić wielką radość.
Place zabaw to rewelacyjna rozrywka dla naszych pociech. Huśtawki, karuzele i inne standardowe elementy placu zabaw dają dzieciom wyjątkową uciechę i to przede wszystkim tak chcą iść, kiedy wyjdą na spacer. Bez wątpienia place zabaw powinny być tam, gdzie jest spore zaludnienie, w szczególności tam, gdzie mieszkają ludzie młodzi. Sam plac zabaw jednakże nie wystarczy.
Zwykle troszczymy o to, aby nasze pociechy wyglądały w przedszkolu lub na spacerze znakomicie. Zapominamy, że kolorowe dzieciństwo trwa nawet wieczorem. Podarujmy więc naszym maluchom szlafroczki na miarę ich marzeń.
PAGE TOP