Tag : stylizacja

7 posts

Obecnie popkultura kreuje bardzo jednoznaczny wizerunek kobiety. Niezależnie od tego, czy jest ona zwykłą panią domu, czy dyrektorką korporacji, jej aparycja ma być nienaganna. Reklamy produkują setki obrazów, które w każdym detalu podkreślają walory damskiego wyglądu. Jest to zauważalne nie tylko w spotach dotyczących tego, co daje kobiecie możliwość bycia piękną, tzn. np. ubrań czy kosmetyków. Choćby w reklamie kostki rosołowej czy pasty do zębów każdorazowo widzimy panią ze starannie wykonanym makijażem, wykonującą swoje obowiązki, czyli na przykład gotowanie obiadu, w szpilkach i modnym żakiecie.
Buty to kategorycznie jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Ochraniają stopy przed uszkodzeniami oraz pozwalają na komfortowe poruszanie się. Dziś jednakowoż buty nie mają jedynie zastosowania praktycznego, ale również istotne są kwestie wizualne.
Ubiór ma dla większości z nas niezwykle ważne znaczenie. Nic więc dziwnego, że nierzadko dążymy ubrań atrakcyjnych i na czasie, takich, które wpisują się w obowiązujące trendy modowe. Dodatki i akcesoria do ubioru także mają dla nas znaczące znaczenie, bo mogą one naprawdę wpłynąć na całą stylizację.
Piękne wyroby porcelanowe od dawna były bardzo cenione i tak jest także dzisiaj. Porcelana nie jest zwykłą ceramiką – zarówno w dawnych Chinach, gdzie ją odkryto, jak również potem w Europie była uznawana za artykuł luksusowy, starannie ją malowano w misterne wzory , jak również obrazy. Tak duży respekt porcelana zawdzięcza wyjątkowemu wdziękowi, gładkiej powierzchni i lekkości, dzięki jakiej można wykonać naczynia znacznie delikatniejsze od pospolitych rodzajów ceramiki. Jej obróbka potrzebuje również sporego kunsztu. W dzisiejszych czasach Polska jest słynąca z wielu tradycyjnych, unikalnych wyrobów ceramicznych – szczególnie ciekawe naczynia porcelanowe są produkowane w Chodzieży.
PAGE TOP