Tag : stylizacja

7 posts

Buty to zdecydowanie jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Ochraniają stopy przed uszkodzeniami oraz ułatwiają wygodne poruszanie się. Obecnie jednakże buty nie mają tylko zastosowania praktycznego, ale także istotne są zagadnienia wizualne.
Współczesne telewizja kreuje bardzo jednoznaczny obraz kobiety. Bez względu na to, czy jest ona zwykłą gospodynią, czy szefową korporacji, jej aparycja ma być nienaganna. Reklamy zalewają nas setkami obrazów, które w każdym szczególe podkreślają walory damskiego wyglądu. Jest to zauważalne nie tylko w spotach odnoszących się do tego, co pozwala kobiecie być piękną, tzn. na przykład ubrań czy kosmetyków. Choćby w reklamie kostki rosołowej czy pasty do butów każdorazowo widzimy panią z nienagannym makijażem, wykonującą swoje obowiązki, czyli np. gotowanie zupy, w szpilkach i modnym żakiecie.
Ubiór ma dla większości z nas niesłychanie ważkie znaczenie. Nic więc dziwnego, że w wielu przypadkach dążymy ubrań modnych i na czasie, takich, które wpisują się w bieżące trendy modowe. Dodatki oraz akcesoria do ubioru także mają dla nas ważne znaczenie, gdyż zdołają one istotnie wpłynąć na całą stylizację.
Piękne wyroby porcelanowe od dawna były bardzo cenione i tak jest także dzisiaj. Porcelana nie jest zwykłą ceramiką – zarówno w dawnych Chinach, gdzie ją odkryto, jak również potem w Europie była uznawana za artykuł luksusowy, starannie ją malowano w misterne wzory , jak również obrazy. Tak duży respekt porcelana zawdzięcza wyjątkowemu wdziękowi, gładkiej powierzchni i lekkości, dzięki jakiej można wykonać naczynia znacznie delikatniejsze od pospolitych rodzajów ceramiki. Jej obróbka potrzebuje również sporego kunsztu. W dzisiejszych czasach Polska jest słynąca z wielu tradycyjnych, unikalnych wyrobów ceramicznych – szczególnie ciekawe naczynia porcelanowe są produkowane w Chodzieży.
PAGE TOP