Tag : stylizacja

6 posts

Dobrze dobrane ubrania muszą łączyć w sobie szyk i komfort. Wspaniale wyglądające, lecz krępujące ruchy, ubrania ze sztucznych tkanin, sprawią duży dyskomfort i na pewno nie staną się często wybieranymi pozycjami w naszej codziennej garderobie. Stylistycznych rozwiązań, pozwalających na pogodzenie tych dwóch cech jest wiele.
Ładne wyroby z porcelany od dawna były bardzo popularne i tak jest także do dziś. Porcelana nie jest zwyczajną ceramiką – zarówno w starożytnych Chinach, gdzie ją odkryto, jak również potem w Europie była uważana za artykuł luksusowy, ze starannością ją malowano w misterne wzory , jak również obrazki. Tak znaczny szacunek porcelana zawdzięcza unikalnemu wdziękowi, gładkiej fakturze i lekkości, dzięki jakiej można wykonywać naczynia o wiele wytworne od pospolitych rodzajów gliny. Jej obróbka wymaga również sporego talentu. Współcześnie Polska słynie z wielu tradycyjnych, wyjątkowych wyrobów z ceramiki – zwłaszcza ciekawe naczynia porcelanowe są wytwarzane w Chodzieży.
Buty to bezwzględnie jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Chronią stopy przed uszkodzeniami oraz umożliwiają swobodne poruszanie się. Obecnie jednak buty nie mają tylko zastosowania praktycznego, ale także istotne są kwestie wizualne.
Udając się na przyjęcie bądź jakieś istotne wyjście zazwyczaj rozważamy, co na siebie włożyć. Zawsze mamy zamiar zrobić najlepsze wrażenie, ale nie wiemy, czy dana stylizacja będzie odpowiednia do określonej okazji. Między innymi z tego powodu na ogół i tak kończy się to zakupem nowej odzieży. Niestety odszukanie na w kilka chwil czegoś właściwego jest naprawdę kłopotliwe. W jaki sposób poradzić sobie z tego typu problemem?
PAGE TOP