Tag : stylizacja

7 posts

Ubiór ma dla większości z nas bardzo istotne znaczenie. Nic więc dziwnego, że nierzadko wyszukujemy ubrań modnych i na czasie, takich, jakie wpisują się w bieżące trendy modowe. Dodatki oraz akcesoria do ubioru także mają dla nas znaczące znaczenie, bowiem zdołają one istotnie wpłynąć na całą stylizację.
Obecnie telewizja kreuje bardzo jednoznaczny obraz kobiety. Niezależnie od tego, czy jest ona po prostu panią domu, czy szefową korporacji, jej wygląd ma być nienaganny. Reklamy produkują setki obrazów, które w każdym szczególe eksponują walory damskiego wyglądu. Jest to obecne nie tylko w spotach dotyczących tego, co daje kobiecie możliwość bycia piękną, to znaczy na przykład ubrań czy kosmetyków. Nawet w reklamie kostki rosołowej czy pasty do zębów każdorazowo widzimy panią ze starannie wykonanym makijażem, wykonującą swoje obowiązki, to jest np. gotowanie obiadu, w butach na wysokim obcasie i modnym żakiecie.
Buty to kategorycznie jeden z najważniejszych wynalazków ludzkości. Ochraniają stopy przed uszkodzeniami oraz pozwalają na komfortowe poruszanie się. Dziś jednakowoż buty nie mają jedynie zastosowania praktycznego, ale również istotne są kwestie wizualne.
Piękne wyroby porcelanowe od dawna były bardzo cenione i tak jest także dzisiaj. Porcelana nie jest zwykłą ceramiką – zarówno w dawnych Chinach, gdzie ją odkryto, jak również potem w Europie była uznawana za artykuł luksusowy, starannie ją malowano w misterne wzory , jak również obrazy. Tak duży respekt porcelana zawdzięcza wyjątkowemu wdziękowi, gładkiej powierzchni i lekkości, dzięki jakiej można wykonać naczynia znacznie delikatniejsze od pospolitych rodzajów ceramiki. Jej obróbka potrzebuje również sporego kunsztu. W dzisiejszych czasach Polska jest słynąca z wielu tradycyjnych, unikalnych wyrobów ceramicznych – szczególnie ciekawe naczynia porcelanowe są produkowane w Chodzieży.
PAGE TOP