Wspinaczka to sport do którego konieczne są nie tylko muskuły i sprzęt, ale także zdrowy rozsądek. To nie tylko trening mentalny, ale także trening mięśni i jak jakikolwiek sport oddziałuje korzystnie na stan zdrowia. Wspinanie pozwala wyćwiczyć koordynację ruchową, hart, równowagę, lecz rozładowuje również napięcie, uczy koncentracji i cierpliwości. Taki typ sportu uruchamia wszystkie mięśnie.

wspinaczka po skałkach

Autor: sunriseOdyssey
Źródło: http://www.flickr.com
Wielu z nas marzy o tym, żeby posmakować wspinaczki. Jednak część z nas obawia się, że sport (strona internetowa) taki jest nazbyt niebezpieczny i radykalny, także tego, że nastręcza on świetnej kondycji fizycznej. W rzeczywistości, najistotniejsza jest dobra technika i właściwy sprzęt. Do wszelkiego gatunku wspinania oprócz uprzęży i kasków, niezbędne są odpowiednie buty rock pillars. Takie są modelem uniwersalnym na jakiekolwiek formacje skalne, niemniej ich pozytywy najlepiej docenią i wykorzystają wspinacze przeciętnie zaawansowani i zaawansowani.

Zamierzeniem każdej sumiennej osoby winno być przetrwanie jakiejkolwiek wspinaczki bez obrażeń. Przygotowania do wspinaczki należy rozpocząć od psychicznego nastawienia, skompletowania dobrego ekwipunku, także stosownego ubioru, z naciskiem na rock pillars.

Bardzo poprawnie przystosowuje się do struktury stopy i dzięki swej miękkiej konstrukcji gwarantuje też bardzo dobre czucie skały.

Jeżeli omawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź szybko ten świetny link (https://www.casu.pl/) – przeczytasz w tym miejscu wiele ciekawych informacji.

Buty mają stosunkowo wąską strukturę stopy, toteż będzie dobrą alternatywą dla wspinających się kobiet. Ze względu na bardziej delikatną budowę podeszwy i ścisłe czubki, buty tak samo nadzwyczajnie spisują się na małych dziurkach i brzegach jak i w pracy na tarcie, nawet w wyślizganym jurajskim wapieniu. Odpowiednio dopracowana pięta ułatwia równowagę.

Budowa buta wspinaczkowego rock pillars i wykończenie wewnętrzne buta wykonywane są ze skóry naturalnej, sztucznej, albo kombinacji obu takich surowców. Takie buty to wygoda i dobry stopień higieny.

Wszelkie detale gumowe, zarówno te chroniące cholewkę, jak i cała podeszwa, to jedne z najważniejszych części w strukturze buta. Rrock pillars są w pełni dostrojone do kształtu stopy i do jakiegokolwiek rodzaju wspinaczki.