Uroczystości ślubne to niezwykle istotne wydarzenie w życiu narzeczonych. Przygotowania trwają miesiącami, a każdy szczegół jest dopięty na ostatni guzik. Taka skrupulatna organizacja sprawia, że niemal nic nie zaskoczy przybyłych oraz głównych zainteresowanych. Wydarzenie to jest jednak przeżyciem również dla najbliższych. Gdy otrzymamy zaproszenie od narzeczonych, głównie zastanawiają nas dwie kwestie – w co się ubierzemy, jak również jaki prezent sprawić państwu młodym.

zobacz

Autor: Zakłady Porcelany „Ćmielów”
W dzisiejszych czasach narzeczeni nierzadko ułatwiają to zadanie. Powszechnym wręcz zwyczajem staje się prośba na zaproszeniu, w którym piszą, że zamiast kwiatów woleliby dostać książkę lub wino. Takie podarki, które zazwyczaj zastępują właśnie rośliny, mogą być zamienione na zabawki, dzięki temu państwo młodzi mogą przekazać je później na przykład dla domu dziecka. To wspaniały gest, dużo bardziej trwały od kwiatów, które oczywiście szybko zwiędną. Jeśli natomiast chodzi o większe prezenty, nierzadko młodym wręczane są po prostu koperty zawierające pieniądze. Dzięki nim mogą oni zorganizować sobie podróż poślubną lub zainwestować je. Łatwiej jest, gdy narzeczeni robią listę potrzebnych im rzeczy. W związku z tym wiemy, że nie kupimy im trzeciego zestawu noży ceramicznych. Jeśli mamy świadomość, że państwo młodzi po ślubie przeprowadzą się do nowego miejsca wszystkie sprzęty domowe z pewnością się przydadzą. Wówczas świetnym prezentem będzie mikrofalówka lub serwisy obiadowe na 12 osób. Gdy wiemy, że teoretycznie para posiada to, co najpotrzebniejsze, ciekawym zamysłem może być oryginalny gadżet, na przykład zestaw do fondue albo rzeczy, których nigdy nie jest zbyt wiele, jak m.in. piękna narzuta na łózko. Gdy całkowicie nie mamy pomysłu, z radą przychodzi Internet. Aktualnie jest to wielkie źródło inspiracji. W wielu sklepach online istnieją specjalne działy ślubne. Na pewno każdy znajdzie w nich coś odpowiedniego dla narzeczonych. Poza tym możemy zestawiać oferty i wybrać te najbardziej ciekawe.

zastawa stołowa

Autor: Traimer Poster Collection (Plakatsammlung)
Źródło: http://www.flickr.com
Ślub są zdecydowanie wydarzeniem tak pięknym, jak stresującym. Nie wiemy, co podarować i odwiedzamy mnóstwo sklepów w poszukiwaniu najlepszego stroju. Warto jednak pamiętać, że dla młodych małżonków najważniejsza jest obecność najbliższych w tym niesamowitym dniu. Choć przyjęło się, że podarunki stanowią jedną z głównych części tego wydarzenia, w rzeczywistości nierzadko schodzą na drugi plan. Najlepszym wyjściem jest sprezentowanie czegoś, co na długi czas zapadnie w pamięć i będzie przynosić same dobre wspomnienia – zobacz ofertę.