Choć dawne przysłowie mówi , że “pieniądze szczęścia nie dają” to jednak patrząc na
teraźniejsze czasy można odnieść wrażenie, iż bardzo straciło na autentyczności.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, dla współczesnego człowieka finanse mają niesłychaną wartość. Czy można się temu dziwić? Najpewniej nie, gdyż bez pieniędzy ciężko dać sobie radę w dobie konsumpcjonizmu. Wszystko jesteśmy zmuszeni zakupić, opłaty pochłaniają dużą część naszych wynagrodzeń, a samo wyżywienie rodziny to ogromnie bardzo duży wydatek w w przedziale miesiąca. Współczesne czasy to także czas rywalizacji i to już od najmłodszych lat.

Jeśli Twoim zdaniem ten artykuł jest wciągający, to przeczytaj także pomocne źródło (http://www.workservice.pl/praca/kadry/warszawa/), które zawiera absorbujące informacje – one z pewnością Cię zaciekawią.

O co konkurujemy? Zasadniczo o wszystko. O lepsze i droższe ubrania, ładniejsze domy, bardzo nowoczesne samochody, lepsze wykształcenie – do tego współzawodnictwa niemałe finanse także bywają oczywiście potrzebne. Już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej rodzice niebywale ochoczo zapisują własne pociechy na ponadprogramowe zajęcia – oczywiście też odpłatne, aby maluch mógł się realizować w określonym kierunku.

Inne, też bardzo zajmujące szerokie opracowanie przedstawionego tematu odnajdziesz tutaj. Zobacz koniecznie a na pewno nie stracisz czasu!

Zakupujemy jak najdroższe rzeczy, by nasze dziecko nie czuło się gorsze w grupie rówieśniczej. Ta gonitwa za wszystkim, jeszcze doskonalszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w ogromnym stopniu, a by nadrobić te straty , pracujemy więcej i więcej.

Czy to się kiedyś zmieni? Bardzo trudno powiedzieć, lecz obserwując współczesne czasy można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie pieniądz rządzi niemalże wszystkim. Jeśli ich ie mamy czujemy się gorsi, mniej wartościowi, niezaradni. To przekazujemy młodszemu pokoleniu, więc niewątpliwie ono również tych nawyków szybko nie zmieni.