Czym dokładnie są płyty akrylowe i jakimi rzeczami się wyszczególniają? A maty dekoracyjne? Czym bywają oraz do czego się je stosuje? Jakie powstały ich rodzaje? To wszystko i jeszcze więcej odnajdziesz w środku naszego nowiutkiego felietonu!

“Super High Gloss” to w tłumaczeniu na polski: “Wysoki połysk”, bywa to druga cząstka przezwiska płytek akrylowych, która tłumaczy czym najmocniej charakteryzują się wspomniane płytki. Płyty akrylowe to alternatywa dla tak nazywanych “frontów lakierowanych”, które używa się w meblarstwie – czytaj na stronie Napomknięte płytki są wytwarzane z folii meblowej ABS, której wierzch pokryty bywa warstwą akrylu. Wspomnianą folię przyklejamy do płytki typu MDF melaminowanej. Dzięki akrylowi, możemy osiągnąć bardzo wysoki połysk, osiągający nawet i wartość powyżej 80 st. Co istotne, powierzchnia ta bywa odporna na oddziaływanie promieniowania UV. Warto zapamiętać, iż owe płyty zawsze są zabezpieczane folią przeznaczona do ochrony!
projektowanie

Autor: WOOL STAR

Odmieniając nasz temat, skoncentrujmy się w tej chwili na określeniu: maty dekoracyjne, które to są tak przezywanymi “laminatami ozdobnymi”, które to bywają ciekawą alternatywą na udekorowanie swojego wnętrza w unikatowym stylu – zobacz pełną ofertę na tej stronie. Stosuje się je na ściankach, a ich alternatywy mają możliwość zawrócić w głowie. Powstały takie co udają drewienko a także metal, o wypukłych, podobnych do metalu i nieregularnych kształtach, w typie 3D, takie, które to bywają bardzo elastyczne i proste do modelowania, oraz tak dalej.

Istnieją również takie, które to są po prostu stosowane do wykończeń, oraz takie, które to udają skórę, dla przykładu: węża, czy krokodyla. Jak można zauważyć, z łatwością odnajdziesz tu coś dla samego siebie!