Tag : obraz

5 posts

Aby przyozdobić ściany swojego mieszkania obrazami sławnych malarzy, nie musimy od razu wydawać fortuny na oryginalne dzieła. Jeśli mamy troszkę czasu i ochoty, możemy zakupić reprodukcje naszych ukochanych malarzy w normalnym sklepie, który wydrukuje dowolny wskazany przez nas obraz. Aby taka dekoracja odpowiednio wkomponowała się w wystrój naszego wnętrza, trzeba zastanowić się nad techniką, w której reprodukcja powinna być wykonana.
Obrazy na płótnie stają się w dzisiejszych czasach popularnym rozwiązaniem aranżacyjnym w wielu wnętrzach. To fascynujący i jednocześnie kreacyjny sposób na zagospodarowanie wolnej powierzchni ścian. Obrazy na płótnie nadają wnętrzom nietuzinkowości, interesującego wyglądu i powodują, iż wnętrze nabiera fascynującego charakteru.
W świecie, w którym nieustannie musowo za czymś gonić, coś osiągać i zdobywać, niejeden z nas nie potrafi bądź nie może znaleźć chwili na oderwanie się od codzienności i zwrócenie uwagi na harmonię i piękno. Poruszenie zmysłów gwarantuje nie tylko relaksująca muzyka, ale również podziwianie porywających widoków, w tym również tych sztucznie kreowanych, przedstawianych na obrazach. Kiedy ostatnio byłeś w galerii, aby popatrzeć na cudowne obrazy malowane przez dzisiejszych artystów bądź wybitnych malarzy popularnych od dawna? Może czas to zmienić…
Obrazy niegdyś pełniły funkcję fotografii. Osoby dość zamożne, stać było by regularnie zamawiać własne portrety lub portrety rodzinne u znanych malarzy, które potem wisiały na ścianach domostw. Biedniejsi ludzie nie posiadali jednak takiej możliwości. Obecnie, fotografie są już tak powszechne, że po okresowym zaniku, obrazy stają się kolejny raz niezwykle popularne. Jednakże zamówienie portretu nadal jest dość kosztownym rozwiązaniem, szczególnie dla osób, których talent jest znany w środowisku. Alternatywą mogą stać się drukowane obrazy, które stanowią faktycznie dość interesujący pomysł np. na prezent.
PAGE TOP