Tag : nauka

7 posts

Jak da się przekonać, język polski jest skomplikowany nie tylko dla obcokrajowców. Rzecz jasna od uczniów, dla których polski jest językiem ojczystym, oczekuje się czegoś znacznie więcej, niż od przyjezdnych, co zwyczajnie chcą poznać ten język: znajomości wierszy, znajomości literatury, życiorysów najbardziej zasłużonych pisarzy, a także historii i przemian w sztuce: renesansu, romantyzmu i innych nazw, które przydają się generalnie tylko w szkole i nigdy potem. Nie jest to jednak skomplikowane, a potrzebne do zaliczenia egzaminu maturalnego, a okazuje się, że niestety nie wszyscy dają sobie z tym radę. Często przydają się korepetycje język polski
Dostaliśmy zaproszenie na roczek, jaki organizuje nasza siostra dla własnego dziecka. Dobrze byłoby kupić jakiś miły upominek dziecku. Tylko standardowo nie wiemy co takiego moglibyśmy kupić. Co będzie dobrym upominkiem dla tak małego dziecka? Co się sprawdzi? Sklepy z akcesoriami oraz zabawkami dla dzieciaków wręcz pękają w szwach od ilości artykułów zalegających na półkach. Jednak wcale nie jest to pomocne przy wyborze, gdy sami nie wiemy czym tak naprawdę zainteresuje się tak małe dziecko.
Najlepsze oświetlenie pomieszczeń to jeden z istotnych czynników przynoszących dobre samopoczucie. Czy to w pracy, czy w mieszkaniu – światło powinno być odpowiednie, żeby mieszkańcy czy pracownicy mogli produktywnie żyć i cieszyć się wygodą. Do tych cech funkcjonalnych dobrze jest docenić też kwestię dekoracyjną – oświetlenie wspaniale umie rozgrzewać pomieszczenia, a piękne lampy biurowe albo ozdobny plafon mogą stać się perełką całego wnętrza.
Skończyły się wakacje, dzieci powróciły do szkół. To dobry moment, abyśmy i my zaczęli myśleć o poszerzeniu wiedzy lub uzyskaniu zupełnie nowych umiejętności. Może zaczniemy naukę całkiem innego języka obcego? Początek jesieni to doskonały czas na rozpoczęcie kursu. Przede wszystkim musimy na początku zdecydować jakiego języka chcemy się nauczyć.
PAGE TOP