Dzieci są różnorakie, od małego prezentują zainteresowanie innymi rzeczami. Jakimi rzeczami interesuje się twoje dziecko? Czy rozważa wszystko bardziej logicznie czy bliżej mu do zainteresowań humanistycznych? Przekonaj się o tym i wspieraj go w tym, co robi najlepiej.

Jeśli jest przyszłym inżynierem…

klocki magnetyczne

Źródło: flickr.com

Skąd pochodzą specjaliści stawiający domy, mosty, hipermarkety czy hale sportowe? Swoją przygodę z konstrukcjami i budową zaczynają już w okresie dziecięcym. Zabawki konstrukcyjne, klocki lego, logiczne łamigłówki, to wszystko poszerza horyzonty w takim dziedzinie. Jednakowoż rodzice, koledzy, bracia, oni również mogą zasiać ziarno, które wykiełkuje wykonaniem zawodowych postanowień w przyszłości.

Dzieciaki tego typu od młodych lat przejawiają zainteresowanie wszystkim, co ma związek z konstrukcjami, co w słowniku dorosłych bardziej fachowo nazwiemy, jako tworzeniem przestrzeni publicznej. Interesuje ich (chociaż jeszcze wtedy mogą tego nie wiedzieć) zmianą otoczenia, oddziaływaniem na rzeczywistość. W wieku dziecięcym nie ma jeszcze tej świadomości, więc zamiast poważnych przedsięwzięć króluje po prostu zdrowa chęć do bawienia się i eksperymentowania.

Jeżeli propozycja firmy jest dla Ciebie ważna, to przejrzyj asortyment (http://www.jednosc.pl/prodList,2,pellety-pszenne,PL), który Ci oferuje. Na pewno jest tym, czego już długo poszukujesz.

Dopiero po kilku latach potwierdzimy, że ta „zabawa” to była prawdziwa szkoła kreatywności (zabawki konstrukcyjne – więcej informacji).

A jeśli nie…

zabawki konstrukcyjne

Autor: Vasile Cotovanu
Źródło: http://www.flickr.com

A co w sytuacji, jeśli dzieciak nie objawia zainteresowania takimi tematami nie jest biegłe ani nawet nie objawia zbytniego zainteresowania naukami ścisłymi? Pamiętajmy: nic na siłę, dzieciak to nie robot. Jeśli woli literki, tworzyć historie, malować czy pichcić – nie zachęcajmy go na siłę do czegoś innego. Oczywiście, można dziecko skierować na dobre tory, lecz nie za wszelką cenę, gdyż to i tak się nie uda – >>kliknij tu<<.

Nie jest zdolne z przedmiotów ścisłych, za to język polski i historia to jego silna strona, to wyznacznik, w jaką stronę nasze dziecko powinno zmierzać. Nie róbmy błędów niezadowolonych własnym niespełnieniem zawodowym rodziców, którzy swoje aspiracje przekierowują na dziecko. Zdarza się bowiem tak, że, gdy takie dziecko zostanie w końcu wyposażone w teorię, wykształcenie, o jakiej marzą rodzice nie będzie czuło się spełnione.

Jeżeli masz chęć poznać więcej wiadomości na omawiany temat, kliknij tutaj, to faktycznie świetne omówienie (https://kidsclinic.pl/poradnia-dla-doroslych/ortopeda) tego zagadnienia.

Po kilku latach może się okazać, że to co schowane pod natłokiem obowiązków (czyli inne zainteresowania) wybuchają nagle ze wzmożoną siłą rażąc wszystkich naokoło, w tym najsilniej – głównego zainteresowanego.