W obecnych czasach, wbrew temu iż sporo się mówi, na temat tego by nie oceniać ”książki po okładce”, powiedzenie „jak cię widzą, tak cię piszą” jest nadal aktualne. Mało tego – nad wyraz często praktykowane. Dlatego jeżeli ktoś nie dostosuje się do zasad mówiących, jak należy się wyglądać np. na spotkaniu w sprawie pracy, może dostać odmowną odpowiedź, co gorsza – przez własną nieuwagę.

Na co powinien zwrócić uwagę dobrze ubrany mężczyzna?

Mężczyzna w garniturze

Autor: Jonas Weckschmied
Źródło: http://www.flickr.com

Garnitur to chyba najważniejszy element w męskiej szafie. Zważmy, iż wbrew pozorom najbardziej uniwersalnym nie jest czarny, a granatowy garnitur. To kolor, który na wybiegach występuje co sezon. Do takiego garnituru możemy dobrać koszule: białe, kremowe lub błękitne. Idealnie komponują się z gładkimi krawatami. Z całą pewnością nie są mile widziane kolory, które na pozór wydają się pasować na wszelakie okazje, czyli czarny oraz brązowy. Z jakiego powodu? Z tej przyczyny, że kolor czarny zarezerwowany jest tylko na różnego rodzaju oficjalne uroczystości państwowe, królewskie oraz pogrzeby. Audiencja u Prezydenta, Studniówka – jak najbardziej, ale spotkanie w sprawie pracy? Odpada.
Koszule męskie wizytowe ( męskie koszule wizytowe na koszule-meskie.sklep.plmęskie koszule wizytowe na na pozór tak nieskomplikowany element męskiej garderoby, też może sprawić nie lada problem. Wystarczy otworzyć szafę, by ujrzeć barwne i trudne w stylizacji wzory. O jakości koszuli świadczy jakość włókien, szukajmy więc stuprocentowej bawełny.

Garnitur

Autor: mrgarethm
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby koszule męskie wizytowe spełniały swoje zadanie należy je dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli mężczyźni mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, natomiast panowie o bardziej pokaźnych gabarytach muszą uważać, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk niekorzystnie wpłynie na wygląd krawata.
W tej kwestii tej części męskiej garderoby, najbardziej odpowiedni w zestawieniu z koszulą jest krawat gładki, w jednolitym kolorze. Możemy jednak ”zaszaleć” z wzorem czy intensywnym kolorem.

Oryginalnym dopełnieniem stylizacji są spinki. Koszula na spinki (ta strona) w połączeniu z garniturem to duet idealny na wyjątkowo ważne uroczystości.
Kompletując formalny strój, bywa, że nie pamiętamy o dopasowaniu odpowiedniego paska do spodni. Najbardziej istotne jest to, by posiadał prostą, pozbawioną zdobień klamerkę. Obowiązkowo powinien mieć kolor taki sam, jak kolor butów, które mamy zamiar założyć.