W dzisiejszych czasach przy gorącej porze roku nie nakłada się na nogę ciepłych butów. Szukamy w swojej szafie czegoś lekkiego , żeby stopa miała jak najwięcej kontaktu z powietrzem i promieniami słonecznymi. Czy baleriny będą jednakże dobrą propozycją do chodzenia?

baleriny

Autor: Luci Correia
Źródło: http://www.flickr.com
Idealną możliwością dla naszych stóp byłoby chodzenie bez butów. Stopa wówczas jest luźno postawiona, z żadnej okolicy nie odczuje ciężkiego niekiedy nacisku, może też łatwo oddychać . Tymczasem wiemy, że współcześnie nie jesteśmy w stanie sobie na to przyzwolić. A w takim przypadku może warto zapoznać się z korzyściami zakładania lekkich butów, którymi zostają balerinki. Przede wszystkim, stopa ma w nich stateczne oparcie – czarne baleriny to genialny dodatek. Gdy but ma odpowiedni rozmiar, nie zawijamy kostki jeżeli spacerujemy, na mocy czego zmniejszamy ryzyko skręcenia. Chodzenie w nich zapewnia także kolejne plusy dla naszych mięśni łydki jak również nogi – trenujemy je bowiem ciągle. Gdy decydujemy się na nabytek balerinek dobrze jest oddać nacisk na to, aby nosek był zaokrąglony, bowiem nie będzie w owym czasie naporu na palce. Jest to niezwykle ważny aspekt. W dzisiejszych czasach na rynku posiadamy niezmiernie spory wybór tego rodzaju butów, są one w bogatych fasonach, przykładowo zaokrąglone z przodu albo wybitniej trójkątne. Spotykamy też różnorodne odcienie: różowe, białe czy też czarne baleriny, wybierać faktycznie jest w czym.

Niemożliwym dziś jest chodzenie po ulicy bez obuwia, bowiem wtenczas jesteśmy narażeni na liczne niebezpieczeństwa dla stopy – . Jeżeli decydujemy się na nabycie lekkich butów na letnią porę roku, dobrze jest nabywać baleriny, jednak najkorzystniejsze są te z zaokrąglonym przodem.