Tag : kuchnia

13 posts

Kuchnia, to bez wątpienia ważniejsze miejsce w każdym budynku, w jakim gromadzi się życie familijne. Kojarzy się z ciepłem, wonią, przyjacielską aurą. Kuchnia, to miejsce czarodziejskie, w którym nieraz prowadzone są istotne ustalenia rodzinne. Projektując dom, zastanawiamy się jak urządzić kuchnię, tradycyjnie czy nowocześnie, kolorowo lub raczej w barwach pastelowych. Rzadko jednak rozmyślamy o tym, jak ją zorganizować, jak skonfigurować szafki i urządzenia, by przyrządzanie posiłków było komfortowe i bezpieczne.
Styl nowoczesny na dobre zagościł już w wielu pomieszczeniach. Wybierany jest nie tylko przez posiadaczy biur i pozostałych tego typu wnętrz, ale także przez właścicieli domów i mieszkań własnościowych. Najważniejszym wyznacznikiem tego stylu jest minimalizm w wybieraniu części wystroju, który umożliwia zaoszczędzenie przestrzeni.
Aranżacja małej kuchni to wielki kłopot, jednak z dużą bywa jeszcze większy. Pewna projektantka wnętrz została poproszona o pomoc. Właściciel urządził duży apartament i pojawił się problem z równie ogromną kuchnią otwartą na salon. W stumetrowym wnętrzu całą ścianę przeznaczono na zabudowę, sprytnie "maskującą” lodówkę, i sprzęty AGD, zaś przed nimi ustawiono wyspę. Obok musiał się jeszcze zmieścić spory stół, bo gospodarze co pewien czas organizują przyjęcia. Na sofę i fotele prawie nie starczyło miejsca. Okazało się, iż wyspa "z przyległościami" zajmowała aż piętnaście metrów. Stanowiła ogromnych rozmiarów pomnik na środku placu. Czy na takim efekcie i nam zależy?
Każdemu zależy, aby mieszkanie przedstawiało sobą klasę i prawdziwy styl. Dlatego też urządzając je należy przyłożyć się tak samo do wystroju każdego pomieszczenia, nabywać tylko najlepsze produkty, poprawiające standard mieszkania. Fototapety ścienne czy pospolite tapety? Wybór ładnej tapety na ścianę nie jest zwyczajowo kwestią łatwą, w szczególnie jeśli kwestia ta dotyczy kuchni.
PAGE TOP