Tag : kuchnia

9 posts

Aranżacja małej kuchni to niemały problem, ale z dużą bywa jeszcze większy. Pewna architektka została poproszona o pomoc. Właściciel zakupił duży apartament i miał kłopot z równie ogromną kuchnią otwartą na salon. W stumetrowym pomieszczeniu całą ścianę zajmowały szafki kryjące, i sprzęty AGD, zaś przed nimi postawiono wyspę. Obok musiał się jeszcze zmieścić spory stół, ponieważ właściciele apartamentu często wydają przyjęcia. Na sofę oraz fotele prawie nie starczyło miejsca. Okazało się, że wyspa "z przyległościami" zajmowała aż piętnaście metrów. Stanowiła ogromnych rozmiarów pomnik na środku placu. Czy warto było?
Ładne wyroby z porcelany od dawna były bardzo popularne i tak jest również dzisiaj. Porcelana nie jest pospolitą ceramiką – zarówno w starożytnych Chinach, gdzie ją wynaleziono, jak również potem w Europie była uważana za artykuł wysokiej jakości, starannie ją ozdabiano w delikatne wzory oraz scenki. Tak duży szacunek porcelana zawdzięcza nadzwyczajnemu wdziękowi, gładkiej powierzchni oraz lekkości, dzięki jakiej można wykonywać naczynia znacznie bardziej misterne od bardziej typowych rodzajów gliny. Jej obróbka potrzebuje także sporego talentu. W dzisiejszych czasach Polska jest słynąca z wielu tradycyjnych, unikatowych wyrobów z ceramiki – zwłaszcza interesujące naczynia porcelanowe są produkowane w Chodzieży.
W wielu domach to kuchnia jest odgrywa główną rolę, gdzie zbierają się domownicy i przyjmowani są goście. Nie wiadomo, dlaczego tak jest|, ale może duża rolę odgrywa niepowtarzalna atmosfera tego miejsca, w którym przygotowanie jedzenia doskonale pasuje do odbywanych rozmów. Kuchnia dla rodziny to zazwyczaj miejsce spożywania wspólnych posiłków, ale jeśli zaproszeni goście wolą rozgościć się w kuchni niż w salonie, to jest to wskazówka, że kuchnia stała siępunktem centralnym domu.
Przedpokój albo korytarzyk łączący drzwi wejściowe z pokojami i innymi pomieszczeniami staje się wizytówką całego mieszkania - do takich wniosków dochodzimy zazwyczaj dopiero wtedy, gdy odwiedzamy kolegów w ich ledwie odremontowanym lokum, bowiem we własnym M3 z reguły jesteśmy o dużo mniej spostrzegawczy. Choć gości zazwyczaj wprowadzamy do salonu albo kuchni, to mimo wszystko pierwsze, a jednocześnie najważniejsze wrażenie na młodszych braciach lub znajomych robi pomieszczenie, które widzą najpierw.
PAGE TOP