Tag : kuchnia

14 posts

Kuchnia, to bez wątpienia najważniejsze pomieszczenie w każdym domu, w którym kumuluje się życie familijne. Wiąże się z ciepłem, wonią, życzliwą atmosferą. Kuchnia, to pomieszczenie magiczne, w którym wielokrotnie prowadzone są istotne ustalenia rodzinne. Projektując gniazdko, myślimy w jaki sposób wyekwipować kuchnię, tradycyjnie czy nowocześnie, w wielu kolorach czy raczej w odcieniach pastelowych. Nieczęsto jednakże myślimy o tym, jak ją urządzić, jak skonfigurować szafki i sprzęty, aby przygotowywanie żywności było wygodne i bezpieczne.
Piękne wyroby porcelanowe od dawna były bardzo cenione i tak jest także dzisiaj. Porcelana nie jest zwykłą ceramiką – zarówno w dawnych Chinach, gdzie ją odkryto, jak również potem w Europie była uznawana za artykuł luksusowy, starannie ją malowano w misterne wzory , jak również obrazy. Tak duży respekt porcelana zawdzięcza wyjątkowemu wdziękowi, gładkiej powierzchni i lekkości, dzięki jakiej można wykonać naczynia znacznie delikatniejsze od pospolitych rodzajów ceramiki. Jej obróbka potrzebuje również sporego kunsztu. W dzisiejszych czasach Polska jest słynąca z wielu tradycyjnych, unikalnych wyrobów ceramicznych – szczególnie ciekawe naczynia porcelanowe są produkowane w Chodzieży.
U naszych babć w kuchni, stał taki mebel, który zawsze intrygował wszystkie wnuczęta. Zazwyczaj to właśnie w nim były ukryte wszelakie łakocie. Jednak jedynie babcia mogła je wyjąć i je wnukom rozdawać. Chodzi oczywiście o kredens. Jeśli wspomniany kredens był w kuchni to było w nim rzeczywiście bardzo dużo rzeczy. Tak samo zresztą, gdy kredens był ustawiony u dziadków w sypialni, czy w salonie. Wszystko zależało od pomieszczenia, w którym ten mebel stał i od tego, na co był przeznaczony.
Dzisiaj niezwykle sporo mówi się o współczesnych kuchniach. Nowoczesne kuchnie to takie, które scalają spore walory użytkowe z walorami estetycznymi. W nowoczesnych kuchniach nie może więc zabraknąć wyśmienitego stylu, elegancji i klasy, a jednocześnie kuchnie takie muszą być funkcjonalne i nadzwyczaj pożyteczne. Jak więc wyglądają dzisiejsze nowoczesne kuchnie?
PAGE TOP