Tag : kuchnia

17 posts

Chcąc nabyć swoje mieszkanie stajemy w obliczu niemałego wyzwania. Zorganizowanie pustych wnętrz wydaje się być kwestią na pozór łatwą, jednak warto pamiętać, iż sposób organizacji naszej nowej przestrzeni życiowej będzie nam towarzyszył przez aż do potencjalnego remontu.
Przedpokój lub korytarzyk łączący drzwi wejściowe z pokojami i innymi pomieszczeniami jest wizytówką całego domu - do tych wniosków dochodzimy zazwyczaj dopiero wtedy, gdy odwiedzamy znajomych w ich ledwie odremontowanym lokum, gdyż we własnym M2 raczej jesteśmy o wiele mniej spostrzegawczy. Chociaż gości przeważnie wprowadzamy do pokoju dziennego bądź kuchni, to mimo wszystko pierwsze, a równocześnie najważniejsze wrażenie na młodszych braciach lub przyjaciołach robi pomieszczenie, które widzą w pierwszej kolejności.
Kominek w mieszkaniu chce mieć coraz więcej osób. kominki nie mieszczą się już tylko w domach jednorodzinnych. W tym momencie paleniska coraz częściej montowane są w mieszkaniach w formie kolejnego źródła ciepła oraz jako element wystroju wnętrza.
W wielu domach to kuchnia jest centralnym punktem, gdzie spotykają się się domownicy i przyjmowani są goście. Nie jest do końca jasne, dlaczego tak jest|, ale może ze specyficznego klimatu tego miejsca, w którym przyrządzanie jedzenia doskonale pasuje do odbywanych rozmów. Kuchnia dla domowników to przeważnie miejsce spożywania wspólnych posiłków, lecz jeśli zaproszeni goście wolą rozgościć się w kuchni niż w salonie, to jest to wskazówka, że kuchnia stała się centrum domu.
PAGE TOP