Kawalerka to niełatwe wnętrze do urządzania. Powodem jest głównie niewielki metraż. Nieduże wnętrza za każdym razem stanowią wyzwanie. Po pierwsze architekt aranżujący pomieszczenie powinien postawić na odpowiednią funkcjonalność, a z drugiej postarać się o walory wizualne. Gdy jest mało przestrzeni niełatwo pomieścić ciekawe ozdoby czy dobrze dopasowane szafki i stoły, które nie zmniejszą funkcjonalności mieszkania.

designerskie wnętrze

Autor: Cajsa Lilliehook
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wobec tego dać sobie radę z kawalerką? Po pierwsze, dobrze jest postawić na elementy wyposażenia, które mają rozmaite dodatkowe schowki i szuflady.

Czy przeczytany post był interesujący, ale masz ochotę na więcej? Pragniesz odkryć link do strony (https://gotowewnetrza.pl/kategoria-produktu/pokoj-dzieciecy/sofy-pokoj-dzieciecy/)? W takim razie zachęcamy – wystarczy tylko kliknąć myszką.

Jeżeli każda szafa czy ława będą miały dodatkowy schowek, bez większego kłopotu schowasz wszystkie niezbędne rzeczy. W sklepach znajdziesz dużo takich elementów wyposażenia. Są one wygodne w codziennym użyciu, a dają znacznie większe możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Jeśli dobierzesz praktyczne meble uda Ci się również zmniejszyć ilość obiektów w kawalerce (pomysły na urządzanie kawalerki). W mieszkaniu zrobi się dość klaustrofobicznie jeżeli postawisz na zbyt dużo elementów.

Zaglądnij na stronę twórcy. Nakłaniamy Cię usilnie! A to przez to, że czeka tam na Ciebie mnóstwo dodatkowych i interesujących wiadomości.

Straci na tym tak funkcjonalność, jak i strona wizualna. Pomieszczenie nie może być przeładowane. W takim wypadku będzie zawsze wyglądać, jak bałagan. To samo można powiedzieć o dekoracjach. Nie kupuj zbyt dużej ilości dekoracji. Raczej wybierz parę najciekawszych dekoracji.

Salon, meble włoskiej marki Cattelan Italia

Autor: Cattelan Italia
Źródło: Le Pukka concept store

Warto je co jakiś czas pozmieniać, kiedy zaczną Cię nudzić. Ważne, by nie stawiać wszystkich naraz, gdyż kawalerka będzie wyglądać ciasno. A jak dobrać barwy? Tutaj rzecz jasna najdoskonalszym rozwiązaniem okażą się jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń. Nie zapomnij o tym, by wybrać maksymalnie trzy barwy. Zbyt duża liczba kolorów także wizualnie zmniejszy kawalerkę.