Rodzice niejednokrotnie rozważają, jakie zabawki kupować swoim pociechom. Stoją przed nie lada wyzwaniem, bowiem we współczesnym świecie półki sklepowe wręcz uginają się pod dostępnym towarem, wabiąc radosnymi kolorami i dźwiękami. Co wybrać? Stawiać na wartości edukacyjne czy dać się przekonać potomkowi i kupić produkty reklamowane w telewizji?

zabawka

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Najistotniejsze jest to, by zabawka nie stwarzała ryzyka dla malucha. Z tej racji trzeba wybierać artykuły adekwatne do wieku dziecka. Dziecko dwuletnie nie powinno bawić się małymi klockami czy niewielkimi elementami, albowiem w każdym momencie może się nimi zadławić – i nieszczęście gotowe. Co więcej, kupowane zabawki muszą być pieczołowicie wykonane z materiałów, które nie są niezdrowe, nie mieć ostrych kantów i posiadać odpowiednie atesty. Zawsze lepiej jest wydać więcej będąc pewnym, że nie kupujemy kiczu, który może zagrozić zdrowiu albo życiu malucha. Poza nieszkodliwością zabawki muszą po prostu sprawiać radość – tutaj również ma znaczenie wiek pociechy (niedrogie lalki dla każdej dziewczynki).

Na ogół im starsze maluchy, tym więcej się dopominają – z pewnością dla dziecka z przedszkola nie będą atrakcyjne zabawki przeznaczone dla niemowląt. Zabawki z reguły mają oznaczenia sugerujące zalecenia wiekowe, co bez wątpienia ułatwia decyzje. Firmą, która stawia na pierwszym planie bezpieczną i radosną zabawę, jest Fisher price. Co więcej, zwraca dużą uwagę na walory edukacyjne, co jest kolejnym czynnikiem, o którym nie można zapomnieć wybierając się na zakupy do sklepu

zabawka

Autor: cyanide45
Źródło: http://www.flickr.com

zabawkowego. Fisher price dokłada ogromnych starań, aby produkowane przez niego zabawki dawały wartościową zabawę oraz pobudzały do aktywności. Przez to przyczyniają się do zdrowego i właściwego rozwoju szkraba wspierając koordynację ruchowo-wzrokową, wzmacniając zdolność koncentracji, dostarczając wiedzy niezbędnej w codziennym życiu a także ucząc logicznego myślenia. Zabawa powinna nie tylko dawać przyjemność, ale także inspirować umysł oraz rozwój motoryczny.

Wybierając stosowne zabawki mamy szansę, aby zapewnić dziecku wesołe dzieciństwo i prawidłowy rozwój. Pamiętajmy też o prostych, szmacianych lalkach albo drewnianych klockach – one również mają nieoceniony wpływ, gdyż rozwijają kreatywne myślenie oraz pobudzają wyobraźnię. Należy jedynie zachować równowagę (znajdź zabawkę dla swojej pociechy na