Każdy kto kiedyś miał przyjemność zetknąć się ze zjawiskiem budowania domu wie, że jednym z koszmarów spędzających sen z powiek każdego, nawet tego z wieloletnim doświadczeniem, budowlańca jest izolacja stawianych budynków. Jest to proces niezwykle złożony i na dobre zabezpieczenie domu przed zimnem składa się wiele elementów i rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, żeby wszystko trzymało się w miejscu przez długie lata. Jednakże rozwój przemysłu izolacyjnego wychodzi na spotkanie problemom i tworzy innowacyjne materiały mające pomóc w tym jakże trudnym procesie.

Jedną z najbardziej rozchwytywanych metod izolacji jest obecnie wykorzystanie pociętych kawałków styropianu i przytwierdzanie ich do ścian domu. Jest to technika o wiele trwalsza niż dla przykładu wełna mineralna i cechująca się niską od innych ceną, doczytaj http://www.megastyro.pl/eps-031-maxlambda.html. Za jej długotrwałą wytrzymałość odpowiadają zaślepki styropianowe i kliny styropianowe, które gwarantują ciągłą izolację temperatury i chronią przed powstawaniem prześwitów w elewacji. Jeżeli zostaną odpowiednio założone zaślepki styropianowe efektywnie uchronią naszą wieloletnią izolację przed wyniszczeniem i skraplaniem się wody. Kliny styropianowe mogą być natomiast użyte do osuszenia powierzchni dachów i podłoży balkonów, które często ulegają zamoczeniu, w szczególności w naszym kraju, gdzie deszcz, opady śniegu i grad to nic nadzwyczajnego.

styropian

Autor: Baumit

Pomimo faktu, że styropian sprawuje niepodzielne rządy w świecie ogrzewania domów, to istnieją też inne metody mające swoich zwolenników. Jedną z nich stanowi polistyren ekstrudowany, nazywany materiałem ociepleniowym dwudziestego pierwszego wieku, sprawdź http://www.megastyro.pl. Czym zasłużył na tak optymistyczną markę? Po pierwsze dzięki swej innowacyjnej budowie jest znacznie twardszy i analogicznie bardziej wytrzymały na usterki mechaniczne. Kolejnymi materiałami są najrzadziej używane: włókna celulozowe i pianki poliuretanowe, które są znacznie bezpieczniejsze, ponieważ nie rozprzestrzeniają płomieni, a w przypadku pożaru nie emitują substancji szkodliwych. Jednak kosztują one o wiele więcej od tych standardowych, a ich położenie jest jeszcze trudniejsze.

Niezależnie od tego którą metodę postanowiliśmy wybrać bardzo ważne jest, żeby sam proces izolacji domu zlecić komuś wykwalifikowanemu, gdyż umiejętnie wykonane ogrzewanie ścian zostanie z nami na wiele lat w niezmienionej formie. Nie ma więc co się martwić, tylko trzeba znaleźć sprawdzoną firmę specjalizującą się w izolacji budynków i omówić z nią dane szczegółowe naszego zlecenia.