Tag : gra

8 posts

W dwudziestym pierwszym wieku można zapewnić dzieciom rozmaite formy rozrywki. Przykładowo dawno nie było do kupienia tylu rozmaitych gier i zabaw – od interesujących komputerowych gier edukacyjnych oraz zręcznościowych aż po zabawy sportowe. Nie są jednak to zabawy dla wszystkich dzieci – dodatkowo gry komputerowe, choć często zapewniają rozrywkę, powodują często znużenie oczu, brak ruchu i niewłaściwą postawę, dlatego też nie powinny stanowić jedynej rozrywki.
W każdym sezonie jakieś planszówki są bardziej popularne niż inne. Popularne gry planszowe można wybrać na bazie opinii osób, które je wybierają. Notowania to stricte pokazują. Zazwyczaj są to długo oczekiwane nowości.
Wielu rodziców w żaden sposób nie może powiedzieć, że narzeka na nudę w czasie wychowywania swoich dzieci. Są bowiem maluchy, jakie od pierwszego dnia potrafią być tak zajmujący, że niekiedy ciężko jest przy nich wyrobić.
Brak aktywności ruchowej w wieku przedszkolnym może mieć znaczny, ujemny wpływ na wszechstronny przebieg rozwoju dziecka, ponieważ hamuje jego postęp ruchowy i fizyczny, a również ujemnie oddziałuje na jego psychikę i stan emocjonalny.
PAGE TOP