Tag : dziecko

51 posts

skąd one pochodzą?


Gdy spodziewamy się dziecka, naszą głowę zaprząta mnóstwo spraw. Kluczową kwestią, o jakiej należy pamiętać jest rzecz jasna kwestia bezpieczeństwa malucha obejmująca w praktyce różne obszary.
Większość z nas rozczula widok małych, bawiących się kotków. Wspaniały obrazek. Z fascynacją spoglądamy na ich pojedynek z kłębkiem włóczki. Tymczasem nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że niesforne figle są tak naprawdę ćwiczeniami, przygotowującymi zwierzątka do dorosłego życia. Bo to właśnie te umiejętności nabyte w trakcie zabawy będą w przyszłości decydować o życiu zwierzęcia i jego miejscu w stadzie.
I nareszcie przychodzi ten czas, kiedy nasz maluszek staje się bardziej samodzielny. Właściwie, zaczyna się od czworakowania, wstawania, a później już od pierwszych kroków i pierwszych niepowodzeń, czyli upadków. To dość istotny moment dla każdego dziecka, który powinien przyjść naturalnie i spontanicznie. Jednakowoż, dla poznającego świat dziecka dobre by było jeszcze coś, co wzbogaci ten moment, coś jak pojazd, dzięki któremu szybciej jest w stanie poznawać świat i czuć jednocześnie jeszcze bardziej znaczną radość. Najlepsze do tego celu są jeździki i autka dla dziecka.
Choć stare przysłowie mówi , że "pieniądze szczęścia nie dają" to jednak obserwując


obecne czasy można mieć wrażenie, iż niezwykle straciło na autentyczności.
PAGE TOP