Press "Enter" to skip to content

Zdrowe dziecko powinno cieszyć się życiem, a my powinniśmy zapewnić mu jak największą ilość sposobności rozwoju i zabawy

I w końcu ten czas, kiedy nasz maluch staje się bardziej samodzielny. No tak, zaczyna się od czworakowania, prób wstawania, a następnie już od pierwszych korczków i pierwszych niepowodzeń, czyli upadków. To niezwykle ważny moment dla każdego dziecka, który musi pojawić się spontanicznie i naturalnie. Jednak, dla poznającego świat dziecka dobre by było jeszcze coś, co wzbogaci te chwile, coś jak pojazd, dzięki któremu prędzej jest w stanie poznawać świat i czuć jednocześnie jeszcze większą radość. Perfekcyjne do tego celu są jeździki i autka dla dziecka.

Wspaniały jest na przykład jeździk, najlepszy typ to czterokołowy z niskim szerokim siedziskiem. Faktycznie jest lepszy niż standardowy chodzik.

Głęboko zainteresowała Cię omawiana w tym artykule tematyka? W takiej sytuacji bez obaw kliknij tutaj, ponieważ więcej odnajdziesz w linku (https://www.varsovia.edu.pl/kontakt/)!

Co prawda, jest najlepszy dla starszego dziecka, ale przecież nikt raczej nie myśli, że będzie dobry dla dziecka, które jeszcze samo nie potrafi siedzieć. Taki maluch przecież jeszcze nie umie utrzymać równowagi.

zabawki dla dzieci - jeździki

Źródło: http://twistcar.pl/

Bardzo ważne jest dla dziecka, gdy już nauczy się poruszać na jeździku, bo dokonuje tego to naprzemiennie, jest stabilność w tułowiu, co oznacza, iż nie istnieje zdrowotne ryzyko, na przykład na zwiększenie asymetrii. Jednocześnie, istnieją opinie, że jeździk ma zły wpływ na bioderka dziecka. Jest w tym sporo prawdy, jednocześnie wszystko jest zależne od tego jak dziecko prezentuje się napięciowo. Zasada jest taka, że jeśli wszystko jest dobrze, to z pewnością nasz maluszek nie będzie chciał spędzać wielu godzin w jeździku, ponieważ dziecko chce poznawać różnorodne rzeczy. A jak zmieni zabawę, to oczywiście będzie zmieniać miejsca – mini samochodziki dla dziecka.

Dla dziecka, które może mieć pewne kłopoty konieczna jest odpowiednia interwencja. To znaczy, że jak dziecko nie potrafi z niego się podnieść, to trzeba pomóc się z niego wydostać. Dzięki temu nie spędzi w jeździku zbytnio dużo czasu. Jednocześnie, jak twierdzi wielu, zresztą słusznie, iż duże zgięcie w biodrach jest mało zdrowie, lecz nie powinniśmy popadać w skrajności, ponieważ dzieci, które nie potrzebują fachowej terapii należy przecież zapewnić okazję do najbardziej radosnej zabawy, bez zastanawiania się nad problematyką rozwoju. Z tego również względu wiele zależy od nas. Kiedy będziemy mieli na uwadze różnorodności, będziemy zmieniać zabawy, to wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Comments are closed.