Press "Enter" to skip to content

Z jakiego powodu fototapety są dzisiaj tak bardzo lubiane?

Fototapety są kojarzone najczęściej z szarymi czasami PRLu, kiedy na ścianach polskich mieszkań w blokach nakładano tapety wyobrażające las lub tropikalne wyspy. Z reguły miały one bardzo tandetny charakter i nie pasowały do wystroju. W dodatku, ich jakość też pozostawiała sporo do życzenia.

fototapeta w łazience

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Niewielki wybór wzorów sprawił, że przez jakiś czas tapety tego rodzaju były zapomniane, a Polacy zachłysnęli się innymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład kamień dekoracyjny, malowanie ścian na oryginalne kolory czy montowanie specjalnych ściennych paneli. Dziś jednakże fototapety wracają do łask, a nawet są ostatnim krzykiem mody. Dlaczego? Czemu charakteryzują się tak istotnym zainteresowaniem?

Co najważniejsze ze względu na fakt, że oferowane w dzisiejszych sklepach fototapety nie mają dużo wspólnego z tymi, które były popularne w przeszłości. Klient może wybierać z bogatego wachlarza ciekawych wzorów. Istnieje również opcja przygotowania fototapety na specjalne zamówienie (tapety ze zdjęć od Fixar), z wybranego przez klienta zdjęcia. Dość ciekawym rozwiązaniem są przykładowo fototapety uliczki. Tworzą znakomity klimat w pomieszczeniu, nadają mu oryginalny charakter, a przy tym jeżeli fototapeta posiada stosowną perspektywę, są w stanie je optycznie powiększyć.

salon

Autor: Home&Home
Źródło: Home&Home

Istotnym zainteresowaniem odznaczają się również fototapety przedstawiające znane miasta oraz ich najbardziej typowe budowle, jak chociażby słynna wieża Eiffela w Paryżu – . Ponadto, wiele osób decyduje się na zakup tapety ze zdjęciem ulubionej postaci lub pasującymi do nich cytatami. Kupując fototapetę trzeba mieć między innymi na względzie rozmiary pomieszczenia oraz indywidualne upodobania. Należy również oczywiście zatrudnić profesjonalistów, jacy specjalizują się w zakładaniu fototapet, gdyż nawet najdrobniejszy błąd będzie natychmiast widoczny.

O ogromnej popularności fototapet decyduje głównie bogactwo

proponowanych wzorów, w związku z tym każda osoba ma szansę odnaleźć taką, jaka najbardziej odpowiada jej zainteresowaniom. Fototapety można założyć w zasadzie w każdym pomieszczeniu – salonie, kuchni, łazience czy sypialni. Sprzedawane są także fototapety przeznaczone do pokojów dziecięcych. Śmiało można stwierdzić, że popularność fototapet na pewno będzie rosła ze względu na ich uniwersalność.