Press "Enter" to skip to content

Wyprawka dla noworodka – lista obowiązkowa!

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka, nie daj się porwać obłędowi sprawunków! Cierpliwie dobieraj rzeczy, żeby po porodzie nie okazało się, iż brak ci czegoś ważnego. Sprawdź, co koniecznie należy mieć. Pamiętaj, by nie kupować na początek zbyt wielu ubranek dla niemowlaka, albowiem dzieciątko po urodzeniu może być większe niż przypuszczałaś.


[

niemowle

Autor: Vangelis Matos Medina
Źródło: http://www.flickr.com

]

Selekcjonuj rzeczy tylko z naturalnych dzianin. Najlepsza jest delikatna bawełna, frotte albo trykot, a z grubszych tkanin – dzianina jak też polar. Ubrania dla bobaska muszą być miękkie, przewiewne oraz nie powinny krępować ruchów malucha. Nie mogą również obcierać delikatnej skóry pociechy suwakami lub sztywnymi falbankami.Jeśli po raz pierwszy wyruszycie do sklepu z artykułami dla bobasów, możecie doznać lekkiego zawrotu głowy. Wyprawka dla niemowlaka – co musi zawierać? Poniżej garść konkretnych porad, które przydadzą się Wam w czasie sprawunków.
Wyprawka dla bobasa – oto nasz alfabet:

Antyalergiczne kosmetyki – w teorii wszystkie określone dla dzidziusiów powinny należeć do tejże grupy. Do poniektórych jednakże dodawane są silne substancje zapachowe, które mogą uczulać. Jeśli któreś z was jest uczuleniowcem, musicie być wyjątkowo ostrożni, jako że berbeć może być także skłonny tłumacz przysięgły działdowo uczuleń. Selekcjonujcie dla niego kosmetyki przeznaczone dla dzidziusiów, bezzapachowe oraz nie mieszczące sztucznych barwników. Body. Na początek najodpowiedniejsze będą rzeczy rozpinane z przodu na całej długości. Po pewnym czasie, gdy maluch trzyma już dobrze główkę wystarczy zapięcie na ramieniu bądź szeroki dekolt. Najlepiej zakupić trzy bez rękawów a także trzy z długimi rękawami.

noworodek

Autor: Shermond Schoberg
Źródło: http://www.flickr.com
Butelka – jeśli zamierzasz karmić piersią, twemu maluchowi będzie zupełnie zbędna. Tak samo jak smoczki, sterylizatory itp. Chusta – będzie wygodniejsza aniżeli nosidło, zarówno dla rodzicieli, jak i dla dziecka. Można nosić w niej bobaska od urodzenia. Jej negatywem jest wysoka cena, na szczęście nie tak trudno uszyć ją samemu.

Czapeczki – niezbędne będą dwie. Jedna cienka, bawełniana, a druga cieplejsza. Dobrze, by była wiązana pod brodą , inaczej będzie się zsuwać. Ręczniki dla dzieci – powinny być mięciutkie, puszyste, najlepiej z kapturkiem (FIORINO Mother & Child Accessories).

Comments are closed.