Press "Enter" to skip to content

Wygodne łóżeczka do pokoju dla dzieci.

Jeżeli ktoś śpi 1/3 całego życia, powinien spać komfortowo i wstawać wyspany. A przy tym spanie musi zabierać taką ilość miejsca, by móc pomieścić dodatkowe meble, a po jego rozłożeniu móc swobodnie się ruszyć. Czy to jest wykonalne? Wa jaki sposób urządzić sypialnię, żeby była funkcjonalna? Czy łóżka dwupiętrowe w pokoikach dziecięcych ciągle są modne?

łóżko dziecięce

Autor: happy_serendipity
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa z sypialnią dla rodziców jest stosunkowo łatwa do rozwiązania – poza łóżkiem dla dwojga musi mieścić jeszcze jakąś szafę służącą za garderobę, może komódkę na bieliznę pościelową i to wszystko. Łóżka do sypialni będą dość duże i komfortowe, nie składają się, lecz podczas dnia mogą być zaścielone. Sypialnia dla dorosłych ma konkretne ”zadania” i tyle. Jednakże pokoje dziecięce poza tym, iż są dziecięcą sypialnią, bardzo często muszą mieć jeszcze dodatkową przestrzeń na blat do nauki, przestrzeń do zabawy i mebelki do przechowywania ubranek i zabawek i książek. Przy urządzaniu pokoików dla dzieci należy zdecydować się na pokojowe rozwiązania. W przypadku dwójki dzieci, całkiem funkcjonalny wymiar posiadają łóżka dwupiętrowe – łóżka dwupiętrowe, bo zajmują połowę przestrzeni. Ale popularne są również takie zestawienia, iż łóżko jest do góry, a dół to przestrzeń do pracy – biurko albo sofa (zobacz też: sofy modułowe z funkcja spania) czy inne siedzisko z półkami na maskotki i książki. Modne są także łóżeczka dla dzieci z szufladą (na przykład: łóżeczka dla dzieci z szufladą). Bardzo wygodne rozwiązanie którym jest pojemnik pod łóżkiem pozwala na trzymanie tam bielizny pościelowej w ciągu dnia. Jeżeli tych pojemników jest więcej, możemy zrobić z nich ”szafkę” na dodatkowe zestawy pościeli lub ubranka dla maluchów.

spiące dziecko

Autor: kala blankenship
Źródło: http://www.flickr.com

Łóżeczka dla dzieci z szufladą są tak pomyślane, aby spożytkować przestrzeń pod łóżeczkiem na schowek, lecz można też znaleźć łóżko do sypialni dla dzieci, w którym szuflada otwiera się i staje się drugim łóżkiem – kliknij i sprawdź lozka.net.pl. Zmodernizowane propozycje pozwalają urządzić pokój w taki sposób, aby był komfortowy i funkcjonalny. Łóżko wpisało się w rolę mebla wypoczynkowego, ale także schowka czy małej garderoby, dzięki czemu do pokoju dzieci można wstawić mniejszą ilość mebli i uniknąć wrażenia zatłoczenia, a pozostać przy pełnym wyposażeniu. Posunięcie jest korzystne, szczególnie przy dwójce dzieci.