Press "Enter" to skip to content

Windykacja długów

Każde przedsiębiorstwo prędzej bądź później zetknie się z kwestią nieterminowych płatności. Spowodowane to może być wieloma czynnikami. Można mieć do czynienia z nieprawym klientem, który naumyślnie nie spłaca swych zobowiązań względem nas, jednak mniemać można iż zachodzi inna ewentualność. Nasz nabywca mógł po prostu zapomnieć zapłacić lub też ma przejściowe kłopoty, którym jednak w łatwy sposób można by zaradzić.

Oszczędzanie pieniędzy

Autor: Andrius Repsys
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj każda duża firma w Polsce i na świecie posiada swój wydział windykacja należności, którego funkcją jest jak najszybsze skłonienie dłużnika do zapłaty należności. Pracownicy tegoż działu mają do dyspozycji kilka metod działania. W początkowej fazie procesu ściągania należności wykorzystuje się listy, telefony oraz negocjacje z dłużnikiem, a nawet mediację w taki sposób, aby kwotę zadłużenia rozbić na wykonalne do spłaty części (jest to tak zwana miękka windykacja należności).

Przedstawione w niniejszym artykule wiadomości są rzeczywiście warte uwagi, ale kliknij też ten użyteczny serwis (http://wroclaw-adwokat.pl/sprawny-karne-adwokat-wroclaw/) – on z pewnością również Cię zaabsorbuje.

W mnogości przypadków takie działania w 100 procentach są wystarczające.

Bywają jednak wypadki, gdy takowe polubowne metody rozwiązania sprawy nie starczają. Wtedy w grę wchodzi tak zwana twarda windykacja należności. Jest to zespół narzędzi jakie już nie przekonują dłużnika do zwrotu długu, ale zmuszają go do tego. Początkowym krokiem jest uzyskanie wyroku sądowego nakazującego oddanie długu z klauzulą wykonalności. Jeżeli sam wyrok nie poskutkuje i dłużnik dalej nie oddaje długu konieczna jest egzekucja komornika. Najczęściej windykacja należności przy pomocy komornika jest ostatecznością z powodu wysokich kosztów postępowania komorniczego. Ewentualnie w takich przypadkach niekiedy stosuje się techniki wywiadu gospodarczego, ażeby ustalić z którego konkretnie majtku mogą być zaspokojone wierzytelności. Takie działania warto zlecić profesjonalnej i doświadczonej firmie, jak np. – .

Ale nie tylko wielkie firmy potrzebują odzyskać swe należności, niekiedy również te małe i średnie. Jak nietrudno się domyślić dla zaspokojenia właśnie ich wymagań powstają wyspecjalizowane przedsiębiorstwa trudniące się wykonywaniem wszystkich niezbędnych czynności by windykacja należności była skuteczna, poczynając od słania w imieniu klienta monitów do dłużnika aż po obsługę prawną gdy dojdzie już do egzekucji komorniczej.

Comments are closed.