Press "Enter" to skip to content

Wielu ludzi po kilku latach użytkowania domowych pomieszczeń dochodzi do wniosku, że przestaje im się w środku podobać.

Ściany stały się blade, meble straciły urok, i generalnie zrobiło się nudno i nieprzyjemnie. To co jeszcze kilka lat temu było doskonałą aranżacją, dziś wydaje się nijakie i mało interesujące. Jednak kolejny remont to ogromne nakłady finansowe, o czasie nie wspominając, więc wielu ludzi przyzwyczaja się do tego, co mają i mieszkają bez żadnej zmiany.

szary

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
Tymczasem przy pomocy kilku konceptów i niedużych kosztów można każde wnętrze zmienić w takim stopniu, że będzie wyglądało tak samo jak nowe. Co prawda będzie potrzeba przeznaczyć na to nieco pracy, ale gdy nie planuje się większego remontu, to wybrać można albo dalsze mieszkanie bez żadnej zmiany, albo jednak zdecydowanie się na trochę pracy i mniejszą lub większą odmianę pomieszczeń w domu. Nawet jeśli byłby to tylko sam przedpokój, to warto zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem.
Wiele osób maluje swoje przedpokoje w ten sposób, żeby były one jak najbardziej praktyczne, a niekoniecznie ładne. Z tego też powodu królują ściany w kolorze szarym, szafy mogące pomieścić jak najwięcej odzieży albo płytki w kolorze maskującym wszystkie brudy (zobacz więcej jeśli chodzi o szary korytarz). O ile z zamianą mebli i kafelek mogą być problemy, to przemalowanie ściany na jakąś żywą barwę tak dużym kłopotem już raczej nie będzie. Zakup pędzla, farb i paru drobiazgów nie przekroczy raczej stu kilkunastu złotych, a odmiana ściany na pewno będzie kolosalna.

szara ściana

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Przed malowanie warto też pomyśleć o zmianie źródeł światła, parę mniejszych żarówek zamiast jednej wiszącej u sufitu z pewnością może dodać sporo uroku temu miejscu (w tym miejscu zdecydowanie polecamy serwis Kolory we wnętrzach. Przy meblach w celu ich ożywienia doskonale może się sprawdzić zamiana uchwytów, jest ich tak duży wybór że z pewnością coś wyjątkowego się znajdzie. Warto pamiętać także o ciekawych dodatkach, drewniany stojak albo krzesło (krzesła drewniane wrocław) z rattanu sprawią, że nawet bez malowania przedpokój nabierze uroku i nowego wyglądu.

Comments are closed.