Press "Enter" to skip to content

Wielkanocno – wiosenne sprzątanie

W naszym domu już na początku Wielkiego Tygodnia zaczyna się wielki szał wielkanocno – wiosennego sprzątania. Wpierw mama wybiera się na duże zakupy do pobliskiej drogerii.

Okno PPP preSelec

Autor: Dobre Domy – Flak & Abramowicz
Źródło: Dobre Domy – Flak & Abramowicz
Zazwyczaj ja wyruszam razem z nią. Taszczymy ogromne siatki wypełnione produktami takimi jak: płyny do naczyń i zmywarek, środki do prania dywanów, najlepsze płyny do szyb, emulsje do mycia podłóg, preparaty do czyszczenia kuchni i łazienki.

Każdy w rodzinie doskonale zna swój zakres obowiązków: tatko porządkuje strych i garaż, mama zazwyczaj szoruje kuchnię oraz łazienkę, mój starszy brat Marek bierze się za porządki ogrodowe. Z kolei młodszy mój braciszek o wdzięcznym imieniu Ksawery biega ze ścierką po korytarzach, myje poręcze schodów a nawet bierze się za czyszczenie obuwia! Najwięcej chyba roboty ma nasza matka z umyciem sporej ilości okien w naszym domku. Płyny do szyb zużywa litrami.

Najtrudniej dostępne są okna dachowe. Tatuś pożycza mamci drabinę. Mamusia zużywa też sporo ilość preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki.

Odpowiada Ci ten artykuł? Jeśli masz ochotę zdobyć więcej informacji, odszukaj www (https://www.francke-art.pl/), które posiada równie ciekawe informacje.

Nigdy indziej w roku tak dokładnie nasza kuchnia i dwie łazienki nie są wyczyszczone! W płytkach ściennych można się poprzeglądać jak gdyby w lusterku!

Lubię ten nadzwyczaj świeży zapach i wygląd naszego domku. Jest teraz jak nowiusieńki choć ma już bez mała wiek. Tak, te same okna, okiennice, te same schody oraz podłogi myła kiedyś moja ukochana babunia. Babcia Helenka siedzi w tej chwili na balkonie w wiklinowym fotelu, podziwia zapach i świeżość dopiero co zawieszonych firan i opowiada nam jak dawniej musiała poradzić sobie bez tych dzisiejszych płynów do naczyń i zmywarek, płynów do szyb, preparatów do czyszczenia kuchni i łazienki i innych cudownych preparatów czyszczących.

Wspomina dziadunia, który to niegdyś nosił jej drabinkę, kiedy to ona myła okna w tym domku. Niestety, nie ma już go tutaj z nami od roku. Szczęście, że babunia jaszcze nam została. Spędzimy razem kolejne święta. My odświeżamy dom a ona odświeży nam o jego tajemnice. Wielkanoc to najpiękniejsze święta w roku!