Press "Enter" to skip to content

Warto posiadać informacje na temat wyboru odpowiedniego druku pit, zaoszczędzi to sporo czasu oraz problemów

Wypełnianie pitów na pewno nie jest najprzyjemniejszą rzeczą, którą można wykonywać; niestety co rok w kwietniu lwia część z nas powinna się za to zabrać. Są ludzie, którzy wykonują to sami, inni zwracają się o pomoc do profesjonalistów, a są i ci, którzy rozliczają się online.

Najczęściej wypełnianym formularzem jest naturalnie pit 37, choć niektórzy będą zobowiązani wypełnić pit 36. Pozwala on rozliczyć uzyskane przychody inne niż te uzyskane dzięki normalnej umowie o pracę. Na przykład, kiedy osiągnęliśmy dochód z wynajmu lokalu mieszkalnego albo gdy pracowaliśmy w firmach działających poza obszarem kraju. Ponadto płatnicy, którzy osiągnęli przychody, od których sami będą musieli obliczyć podatek, też składają do urzędu skarbowego pit 36. Jeżeli ktoś nie jest przekonany czy ma obowiązek wypełnić arkusz 37 czy 36, to dobrym rozwiązaniem będzie zajrzenie do Internetu; hasło pity 2016 będzie wyjątkowo popularne i pomoże nam odnaleźć przydatne wiadomości i porady związane z wypełnianiem formularzy. Można także udać się z zapytaniem do specjalisty –

rozliczanie podatków online

Autor: „PictureYouth”
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także mieć na uwadze, iż jeśli likwidowaliśmy dowolną firmę w danym roku, która opodatkowana była na zasadach ogólnych, to też musimy wypełnić pit 36, a nie 37. Jednakże dochody z działalności rolnej nie są rozliczane przy pomocy tego arkusza. Nie każdy wie, lecz dochody małoletnich dzieci także należy doliczyć do formularza pit 36.

Aktualnie można w Necie znaleźć wyjątkowo dużo aplikacji, które większość rzeczy wypełnią za nas – same obliczą właściwy podatek, a nam pozostanie zaledwie wydrukowanie formularzy i wysłanie ich kurierem. By odnaleźć odpowiedni program możemy też, w czasie przeczesywania Netu, wspomóc się frazą pity 2016, a później przeczytać opinie innych użytkowników, aby wybrać właściwą aplikację – sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem. Jest to o tyle ważne, że nieprawidłowo działający program do wypełniania pitów może stać się źródłem różnorodnych kłopotów.

Zaciekawiony? To dla nas rewelacyjna informacja. Więc kliknij tu program do biura rachunkowego i czytaj bez ograniczeń następne fachowe posty.

Lepiej więc wszystko skrupulatnie sprawdzić, albowiem jeśli wypełnimy pit 36, a okaże się, że mimo wszystko mieliśmy obowiązek wypełnić formularz 37, to prawdopodobnie będziemy zmuszeni wprowadzić konieczne poprawki, co zabierze dużo czasu.

Comments are closed.