Press "Enter" to skip to content

W przypadku problemów z wierzycielami przeczytaj koniecznie poradnik dłużnika

Większość z nas co miesiąc uiszcza opłaty z tytułu czynszu za lokum, rachunku za prąd czy opłaty za abonament za telewizję kablową lub dostęp do Internetu.

Zazwyczaj wydarza się, że do tych opłat mamy możliwość przyłączyć jakiś kredyt lub też pożyczkę. Nie zawsze musi to być na przykład kredyt hipoteczny, lecz może być to również po prostu zakup na przykład sprzętu agd na raty.

W natłoku prac i przy tylu zwykłych obowiązkach może wydarzyć się tak, że jakiś rachunek nie został w odpowiednim czasie zapłacony, z jakiegoś powodu nie zrobiliśmy przelewu dotyczącego wpłaty comiesięcznego czynszu albo zapomnieliśmy opłacić inne rzeczy. Najczęściej w takich sytuacjach nic się nie dzieje i po prostu możemy płacić w momencie, kiedy sobie o tym przypomnimy (kliknij aby zobaczyć więcej). Niestety tak samo często zdarza się tak, iż jeśli już zapomnieliśmy o tym konkretnym regularnym rachunku, to już chyba do niego nie wrócimy. Nierzadkim działaniem w takich sytuacjach jest to, że przedsiębiorstwa wysyłają do nas powiadomienia, że nie odnotowano danej opłaty lub że rata za telewizor jeszcze nie została zapłacona.

pieniądze

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com

Z czymś takim możemy spotkać się często, ponieważ niejednokrotnie jest tak, iż to jedna osoba w gospodarstwie domowym odpowiada za wszelakiego typu stałe płatności.http://ekspert-plock.pl/ pomoc doradcy podatkowegoGorzej będzie, jeśli z premedytacją nie zapłacimy danych rachunków oraz zalegamy za kilka miesięcy z opłatą z tytułu rat kredytu za mieszkanie. Sytuacje, w jakich zalegamy z płatnościami rat w banku są dość trudne, bowiem możemy odłożyć spłatę raty, wydłużyć okres spłaty, lecz rzeczywiście banki nie lubią, jeśli stale zalegamy z opłatami i nic z tym nie uczynimy.

W owej sytuacji bardzo prędko pojawia się informacja, że wobec nas zarządzono windykowanie długów i dostajemy wezwanie do spłaty. Wielu ludziom zwykle taki zwrot jest kojarzony z tym, że lada chwila w naszym domu pojawi się komornik i wszystko nam zabierze. Ażby uniknąć wielu niejasności czy niepewności, w takich chwilach najlepiej jest obejrzeć, co na ten temat mówi poradnik (zobacz kalkulator wynagrodzeń poradnik przedsiębiorcy) dłużnika z SAF. Tego rodzaju biuletyn z informacjami pozwoli nam szybko zorientować się w zdarzeniu i dzięki temu dowiemy się, co teraz musimy wykonać i jakim sposobem mamy możliwość dojść do porozumienia z wierzycielem.

Comments are closed.