Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób zorganizować maluchowi odpoczynek w domu?

Wakacje to dla opiekunów niebagatelny dylemat, bo muszą jak najlepiej zaaranżować czas swym potomkom, przede wszystkim wówczas, jeżeli pociechy spędzają wakacje w mieszkaniu.
Jak zorganizować dziecku wolny czas by się nie nudziło? Co uczynić by wakacje w domu były szczególne? Powyżej 60% maluchów każdej doby spędza parę godzin przed telewizorem, zaś niemalże wszystkie oglądają telewizję na co dzień.

Podręczna torba

Autor: Koo-di
Źródło: Koo-di
Za taki stan rzeczy z reguły odpowiedzialni są rodziciele, jacy nie mają pomysłu jak odmiennie spędzić z maluchami czas wolny. Tymczasem wystarczy odrobina zaangażowania, ażeby natchnąć nasze latorośle do interesujących gier. Ich przygotowanie powinno być jednakże na tyle frapujące, aby to była zabawa na długi czas.
biurko

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella
dziewczynka

Wykorzystujmy każdy dzień ślicznej pogody w okresie wakacji. Świeże powietrze zapewnia nam duże pole do popisu. rozrywka na zewnątrz jest nie jedynie interesującą odmianą spędzenia czasu wolnego, lecz również źródłem rozwoju aktywności cielesnej. Pomoże dotlenić organizm oraz spalić zbyteczne kalorie. Skoki przez gumę to świetny pomysł. W otoczeniu rówieśników, pociechy same też znajdą tysiące pomysłów na zabawę, na przykład podchody. Jeżeli braknie nam oryginalnych pomysłów, możesz powiązać przyjemne z praktycznym i wspólnie przyszykować obiad. Możesz zaangażować malucha w przyrządzanie pysznych dań, dla przykładu zakąsek z rozmaitymi dodatkami.

Dzięki temu równocześnie wyrobimy u niego nawyk zdrowego żywienia. Przy sposobności klejenia ciasteczek, wymieniajmy nazwy owoców, jarzyn, dań i kształtów zachęcając go do powtarzania ich. W ten sposób uczymy je nowych słów.