Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób urządzić salon z kominkiem?

W niemal wszystkich mieszkaniach salon jest pomieszczeniem najważniejszym. To tutaj spędza się codziennie mnóstwo czasu, tu wprowadza gości. Nic zatem zaskakującego, że niemal każdy chce właśnie to wnętrze urządzić tak, by świetnie prezentowało zarówno styl właściciela, jak i domu.

Ciekawym sposobem na niebanalną aranżację w salonie bywa kominek. Dzięki nowatorskiemu podejściu wielu firm, obecnie kominek wspaniale sprawdzi się nie tylko we wnętrzach wystylizowanych na góralskie chaty czy urocze wiejskie domki (choć zapewne w tych salonach jest czymś niezbędnym – żaden inny detal tak szybko nie stworzy atmosfery swojskości i przytulności). Kominki sprawdzą się też w nowoczesnych, minimalistycznie urządzonych wnętrzach (zobacz . Do takich pomieszczeń, zamiast kominka z cegły czy kamienia (kliknij tutaj), warto wstawić gładki lub stworzony ze specjalnego tworzywa. Taki kominek można utrzymać w kolorze białym, który jeszcze podkreśli i nasyci barwę płomieni albo zmienić kolor – najlepiej na jeden z najmodniejszych w nowoczesnych wnętrzach kolorów: szary, czarny lub czerwony.

Możliwość zaaranżowania salonu z kominkiem do niedawna zarezerwowana była jedynie dla ludzi mieszkających w domach wolnostojących. W bloku, niestety, nie można było pozwolić sobie na aranżację salonu, którego najważniejszym miejscem byłyby trzaskające, płonące żywą czerwienią polana. Od niedawna można jednak zdecydować się na to rozwiązanie, niezależnie od miejsca zamieszkania. Wyjściem z sytuacji okazały się biokominki – idealne do mieszkań z dobrą wentylacją, bądź zabudowa kominkowa : zobacz wartościowy artykuł.

Warunkiem uzyskania dobrego rezultatu, nie istotne czy to w mieszkaniu (polecam ofertę na mieszkania polanowice w ofercie archicomu) w bloku czy w domu wolnostojącym, jest posiadanie nie małego wnętrza, w którym zaaranżowany będzie salon. Posiadacze takiego pomieszczenia z pewnością powinni zastanowić się nad ozdobą, jaka nie tylko doda pomieszczeniu głębi, ale i ogrzeje.

Comments are closed.