Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób odmienić wnętrze naszego domu?

Urządzanie mieszkania zazwyczaj pociąga za sobą naprawdę obciążające koszty, z tego powodu dużo osób odkłada w czasie następny remont. Tymczasem, planując odmienić wnętrze nie trzeba wydawać wielkich kwot pieniędzy, wystarczy kilka ciekawych trików i trochę wyobraźni. Przykładowo, swój stary dywan warto wymienić na produkt o wiele bardziej niebanalny. Obecnie designerskie dywany charakteryzują się dość dużym zainteresowaniem. Na rynku sprzedawane są między innymi dywany z dziurkami, przez jakie można przeciągać sznurki, tworząc stosowne wzory, dzięki czemu dywan za każdym razem może wyglądać zupełnie inaczej.

w pokoju

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Poza tym, chcąc nieco zmienić wygląd pomieszczenia należy pomyśleć o nowych firankach, zasłonkach lub poszewkach na poduszki. Sprawdzają się także nowe pokrowce na kanapę, na przykład w zupełnie innym kolorze lub wzorze. Ogromne znaczenie dla ogólnego wrażenia mają także ściany. Pomalowanie ich kinkiety (zobacz więcej dowiesz się na tej stronie) położenie innej tapety na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę, a jednocześnie nie będzie generowało dużych kosztów. Takie prace można bardzo szybko wykonać samodzielnie. Ciekawą alternatywą jest troska o obrazy na ścianach. Wymiana obrazów, jakie wcześniej na nich wisiały jest prosta, a daje znakomite wyniki.

pokój w stylu retro

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Z reguły zdarza się, że niewiele drobiazgów umie całkowicie odmienić dane pomieszczenie. Piękne świeczniki czy ramki na fotografie nadają pomieszczeniom atrakcyjny charakter, a ich koszty są niskie, w szczególności jeżeli poluje się na wyprzedażach. Warto mieć to na uwadze. Nie zawsze remont musi być powiązany z nadwyrężeniem domowego budżetu. Podsumowując, wymiana dywanu (na przykład: ), pomalowanie ścian oraz zatroszczenie się o dodatki to podstawa.

Wiele niebanalnych produktów można znaleźć w internecie, gdzie młodzi projektanci sprzedają własne dzieła. Ich ceny przeważnie są faktycznie niskie, z kolei bogaty wybór powoduje, że każda osoba będzie umiała znaleźć coś zadowalającego dla siebie. Warto wyszukać również sposoby na zrobienie czegoś samodzielnie. Niekiedy zdarza się, że pozornie nieprzydatne przedmioty, dzięki odpowiedniej obróbce, mogą zyskać całkiem nowe życie. Dzięki kreatywności każde pomieszczenie zmieni się nie do poznania!

Comments are closed.