Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób dobrać odzież, obuwie i dodatki żeby dobrze i elegancko prezentować się przy każdej okazji

Moda jest bardzo zmienna, to wszyscy wiedzą od dawna. Trendy, pojawiające się w czasie największych pokazów w Londynie, Mediolanie czy Madrycie przekładają się następnie na ubrania które się pojawiają w sklepach. I tak naprawdę co sezon w wielu damskich szafach odbywa się większa albo mniejsza rewolucja.

stylizacje

Autor: Nife
Okazuje się bowiem, że w obecnym sezonie dominuje całkowicie inny kolor, niż w poprzednim, a w miejsce dobrze dopasowanych legginsów powinno się zakładać luźne, z szerokimi nogawkami. To wszystko sprawia, że wiele kobiet co roku wydaje sporo pieniędzy na coś, co założy być może raz i później włoży na stałe do szafy. Ale jak to z ludźmi bywa, spora część z tych kobiet w rzeczywistości nie posiada swojego, oryginalnego stylu, a ich sposób ubierania polega na kopiowaniu innych osób. Jeśli ktoś znany zacznie chodzić w jakiś kreacjach, albo będzie nosił jakieś nietypowe dodatki, to po chwili sporo mijanych na ulicy pań będzie miało ubrane dokładnie to samo (pozostała bielizna dziecięca). Czasami nawet wtedy, gdy taka odzież zupełnie nie będzie pasować do wyglądu danej osoby, to i tak żadnego zastanowienia będzie ubierana.

A w praktyce moda nie oznacza bynajmniej bezkrytycznego zamawiania i zakładania wszystkiego, co jakiś projektant uzna za modne w danym sezonie. Moda (zobacz również sklep z sukienkami online) to bardziej umiejętność wykreowania swojego indywidualnego stylu, który oczywiście może się inspirować najnowszymi trendami, jednak nie będzie ślepo je naśladował.

płaszcze

Autor: GoToVan
Źródło: http://www.flickr.com
W obecnych czasach rosnącą popularnością cieszą się różne blogi o wyglądzie i modzie. Osoby, które to prowadzą, a są to przeważnie prawdziwe miłośniczki dobrego stylu, pokazują jak powinno się stylowo i ze smakiem ubierać, jak dobrać obuwie do zakładanej spódnicy czy płaszcza, albo w jaki sposób zestawić dodatki, żeby były one ciekawym dopełnieniem stroju, a nie jedynie kilkoma błyskotkami na szyi (pozostała odzież ciążowa). Dużym plusem tego typu blogów będzie to, że osoby które je prowadzą odzież kupują w zwyczajnych sklepach, do jakich większość ma dostęp. Wszystko opatrzone jest zdjęciami które przedstawiają dane zestawienie, dzięki czemu można z tego czerpać swoje inspiracje.

Comments are closed.