Press "Enter" to skip to content

W jaki sposób ciekawie i jednocześnie modnie urządzić wnętrze przedpokoju bądź korytarzyka

Przedpokój albo korytarzyk łączący drzwi wejściowe z pokojami i pozostałymi pomieszczeniami staje się wizytówką całego mieszkania – do tych wniosków dochodzimy zazwyczaj dopiero wtedy, gdy odwiedzamy przyjaciół w ich dopiero co odremontowanym lokalu mieszkalnym, ponieważ we własnym M2 oczywiście jesteśmy o dużo mniej spostrzegawczy. Choć gości najczęściej wprowadzamy do salonu albo kuchni, to mimo wszystko pierwsze, a zarazem najważniejsze wrażenie na ciotkach i stryjkach bądź przyjaciołach robi pomieszczenie, które widzą w pierwszej kolejności.

przedpokój

Autor: spinster cardigan
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego przedpokój warto umeblować nie gorzej niż inne pokoje. Przedpokój czy korytarz to pomieszczenia w miarę łatwe do umeblowania, zwłaszcza jeżeli mieszka się w dziesięciopiętrowcu. W większości przypadków gospodarze stawiają tu wieszaki na ubrania, stojaki na parasole, szafki na buty. Już w zeszłym wieku do przedpokoi oraz korytarzyków kupowano tzw. garderoby, czyli sprzęty, które są, by tak powiedzieć, wielofunkcyjne, gdyż można w nich gromadzić wszystkie rodzaje ubrań, a dodatkowo wiele modeli posiada też wbudowane lustro – sprawdź tu. Obecnie garderoby w dalszym ciągu są sprzedawane, zatem warto przemyśleć ich zakup. Na szczęście sklepy są świetnie wyposażone, a jeżeli ktoś ma niemałe trudności z wyborem modelu, ten być może zdecyduje się na garderobę w stylu vintage albo prowansalskim – takie niebanalne sprzęty natychmiast przykują uwagę gości.

ciekawa aranżacja wnętrza

Autor: Bethesda Apts
Źródło: http://www.flickr.com
Natomiast ci, którzy posiadają nieduże mieszkanie w wieżowcu niekoniecznie zechcą zamówić do przedpokoju chociażby najmniejszy mebel. Wtedy można całkiem zrezygnować z kupna sprzętów, a zaoszczędzone pieniądze wydać na odnowienie ścian albo podłogi. W latach 90 ubiegłego wieku modne były boazerie, a współcześnie również nie warto ograniczać się do kupna kilku puszek farby. W zamian można rozejrzeć się za panelami. Te z drewna bez przerwy cieszą się popularnością, ale można także dostać panele ścienne tapicerowane i te wyprodukowane z PCV. Niesztampowo prezentują się też ozdobne kafle, np. imitujące klinkier. Aby zachować zasadę złotego środka można panele lub boazerię umieścić zaledwie na jednej ścianie – wtedy mamy gwarancję, że nasz korytarz nie będzie przywodził na myśl wystaw w marketach budowlanych. Podłogę najrozsądniej wyłożyć terakotą – mozaikę o wiele trudniej wyczyścić oraz chronić przed błotem wnoszonym z dworu. A jeśli już zamówiliśmy panele ścienne tapicerowane, to można zainwestować w nieduży dywan, aby nasza niezwykle funkcjonalna podłoga właściwie skomponowała się ze ścianami.

Comments are closed.