Press "Enter" to skip to content

W istocie każde pomieszczenie w mieszkaniu jest ważne i spełnia swoje określone funkcje

Jednak w jednych pomieszczeniach spędzamy więcej, w innych mniej czasu. Najwięcej chwil – nie licząc rzecz jasna sypialni – spędzamy w salonie. To tutaj odpoczywamy, przyjmujemy gości, czytamy książki, oglądamy telewizję i tym podobne. Stąd też tak istotne jest, aby salon był należycie wyposażony.

Stolik RTV z drewna

Autor: www.meblemagnat.pl
Źródło: www.meblemagnat.pl
Salon na ogół jest centralnie położony, na widoku, gdyż jest niczym wizytówka mieszkania. Bardzo często wejście do niego jest dobrze widoczne z holu, dlatego istotne jest, żeby był z jednej strony funkcjonalnie urządzony, a z drugiej elegancki.

Podstawą są rzecz jasna meble. W tym przypadku znaczną rolę odgrywają meble wypoczynkowe, a zatem kanapa, pufy, szezlong itp. Ich kształt i kolorystyka winny być dopasowane do wybranej aranżacji – inne kanapy będą odpowiednie do stylu nowoczesnego, a inne do klasycznego. Powinny być wygodne, ale także funkcjonalne, aby np. łatwo można było zmyć plamy z tapicerki lub, aby po rozłożeniu kanapa tworzyła dodatkowe miejsce na nocleg.

Innym typem mebli do salonu są rzecz jasna szafki, jak również stoliki. One również winny być dopasowane do stylu rządzącego w danym pomieszczeniu – stoliki RTV drewniane nie będą właściwe do salonu, w którym króluje głównie stal i szkło. Chociaż z drugiej strony, umiejętne łączenie rozmaitych materiałów – tzw. eklektyzm aranżacyjny – cieszy się coraz większym uznaniem. Tak zaaranżowany salon powinien być jednakże zaplanowany rozsądnie, gdyż zbytnia dobrowolność czy z kolei najzwyczajniej w świecie brak gustu może przyczynić się do kiczowatego i nieładnego wyglądu. Duży wybór stolików drewnianych pod sprzęt RTV można znaleźć w meblowych sklepach internetowych, takich jak ten – http://meblemagnat.pl/stoliki-rtv (http://meblemagnat.pl/stoliki-rtv)yć również wyposażony w rozmaitego typu elementy dekoracyjne, które mają nadać wnętrzu nietuzinkowego charakteru. Dodatki dekoracyjne są niczym biżuteria – muszą być właściwie dopasowane do całości i tworzyć wspaniały klimat. Może być to zarazem nowoczesny, elektryczny kominek, jak i wyszukana lampa lub spore lustro. Dodatki dopinają całość, dlatego jeśli mamy obawy, czy potrafimy ładnie je skomponować ze sobą, lepiej korzystać z usług fachowej firmy designerskiej, niż samemu porywać się na tego formatu wymagające zadanie. Rezultat na pewno będzie ciekawy o ile zgodny z naszym gustem i z ogólnymi zasadami obowiązującymi przy aranżacji.

Comments are closed.