Press "Enter" to skip to content

W dzisiejszym świecie istnieje sporo profesji, o jakich nie wszyscy zdają sobie sprawę.

Jedną z nich jest aktuariusz. Wiele osób nie orientuje się, czym zajmuje się osoba z wymienionym fachem. W związku z tym – wyjaśnijmy.
Zawód aktuariusza jest obecnie niezmiernie ważny. Dlaczego? Przede wszystkim z tej racji, iż zatrudniają go głównie firmy ubezpieczeniowe, które spełniają poważną rolę w naszym życiu, albowiem to dzięki nim otrzymujemy gotówkę w razie wypadku lub innych nieoczekiwanych wydarzeń. Aktuariusz jest absolutnym fachowcem, jeśli chodzi o matematykę finansową i ubezpieczenia. Dzięki jego wiedzy, a także umiejętnościom obliczane jest ryzyko wypadków losowych oraz powiązana z nimi wysokość składek ubezpieczeniowych. Leży na nim wyjątkowo olbrzymia odpowiedzialność, która ma wpływ na losy wielu z nas.

rezerwy24.pl
Aktuariusz nie jest jednak jedynie ekspertem w szacowaniu ryzyka, albowiem jego funkcją jest także robienie tablic wymieralności lub ustalanie zasobów finansowych. Poza tym do pakietu jego powinności należy także wycenianie konkretnych produktów ubezpieczeniowych, wycena opcji związanych z ekspozycją na ryzyko czy sprawdzanie aktywów. Jednakże firmy ubezpieczeniowe to nie jedne miejsce pracy aktuariuszy.

Spójrz na ten interesujący artykuł i odkryj więcej tutaj (https://inpolkrak.com.pl/). Zapewne nie pożałujesz. Nie zwlekaj dłużej! Zrób to teraz!

Mogą oni dostać posadę we wszelkich instytucjach finansowych, w jakich potrzebni są spece od obliczania ryzyka, a więc np. w placówce pracującej nad planami emerytalnymi. Tutaj również ich działania są wymagane, albowiem też należy właściwie określić wielkość składki, by mogła bez trudności wystarczyć na pokrycie wszelkich zobowiązań (zobacz też: stronę internetową) .

Warto jest posiadać wiedzę dotyczącą aktuariuszy, gdyż aktuariusz to zawód niezwykle istotny na obecnym rynku pracy. Jeśli zaś chcesz zostać aktuariuszem, powinieneś skończyć studia wyższe, na których pozyskasz należytą wiedzę i umiejętności. Do tego można zainwestować we właściwe szkolenia, aby podnieść swoje kwalifikacje i bez problemu znaleźć pracę. Niezbędne jest też pomyślne zaliczenie egzaminu aktuarialnego, jaki organizowany jest przynajmniej 2 razy w roku oraz 2-letnia praktyka pod okiem doświadczonego już aktuariusza, a także – o czym absolutnie nie można zapomnieć – pełna zdolność do czynności prawnych.