Press "Enter" to skip to content

W aranżacji wnętrz światło ma wielkie znaczenie – jakim sposobem wybrać stosowne?

Aranżując swoje nowe mieszkanie wielu ludzi próbuje tak organizować wszystkie pomieszczenia, by łączyły w sobie ładny wygląd i praktyczność. Jest to bez wątpienia istotne, bo życie w ładnie zorganizowanym domu jest niesłychanie przyjemne.

Aranżując poszczególne pomieszczenia warto w znacznej mierze zwracać uwagę na oświetlenie, jakie ma duże znaczenie i idealnie dopełnia całość. Zdoła doświetlić ciemne kąty, do jakich nie dociera światło dzienne czy też stworzyć przyciągającą atmosferę w łazience czy sypialni.

designerskie lampy

Autor: Vita
Źródło: Vita

Wiele sklepów branżowych posiada w swojej ofercie rzeczywiście bogaty wybór lamp. Dostępne są różnorodne modele, które wielokrotnie pasują do rozmaitych stylów dekoratorskich. By usprawnić sobie poszukiwania dobrze jest namyślić się, jakie rodzaje lamp najbardziej będą pasować do wnętrz i jakie najbardziej nam się podobają. Jeśli chodzi o lampy do kuchni to niezwykle modne obecnie są halogeny nad zabudową kuchenną . To rozwiązanie jest na pewno wygodne i da się je niezmiernie ciekawie zaprojektować. Z kolei jeżeli kuchnia połączona jest z jadalnią dobrze jest zainwestować w lampę wiszącą i zamieścić ją bezpośrednio nad stołem. Zbuduje to łagodny klimat w trakcie wieczornych kolacji.

lampy do sypialni

Autor: Andrey Savchenko
Źródło: http://www.flickr.com
Odmiennie sytuacja się prezentuje jeśli interesują nas atrakcyjne lampki do sypialni, ponieważ w tym przypadku bardziej zależy nam na stworzeniu ciekawej aury. Swoboda wyboru jest tu ewidentnie dużo większą, stąd można w pierwszej kolejności kierować się swoimi gustami. Aranżując pokój dziecięcy należałoby zobaczyć kinkiety dla dzieci, które niejednokrotnie mają bardzo przyciągające wzory. Zwykle umieszczane są one przy łóżku, jako oświetlenie dodatkowe. Dziecko może dzięki temu przed spaniem samemu zgasić światło, co jest niezwykle pomocne gdy boi się ciemności.

Żeby dostosować właściwe światło trzeba w szczególności namyślić się nad dopasowaniem do kolorów ścian i charakteru pokoju. Inne oświetlenie będzie pasowało do sypialni, a inne do jadalni. Dobrze jest także odwiedzić wiele marketów, by zobaczyć jak najwięcej modeli lamp.

Comments are closed.