Press "Enter" to skip to content

Uzupełnianie PIT-ów, wirtualnie czy tradycyjnie?

dokumenty podatkowe są żmudnym musem, lecz obecnie każdy obywatel ma możliwość rozliczenia się z Skarbówką przez Internet. Szybko, prosto, a przy okazji – w pełni bezpiecznie.

Jednak jeśli ktoś jeszcze nie próbował rozliczenia się wirtualnie – koniecznie powinien to jak najszybciej zrobić.
pole uprawne

Autor: apathy_girl
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z e-deklaracji, którą można uzupełnić przez aplikację internetową jest PIT 36. Tyczy się on podatników, którzy uzyskiwali przychód za pomocą pozarolniczej działalności gospodarczej opodatkowanej na zasadach ogólnych. Skala tegoż podatku wynosi od 18 do 32 procent. Obejmuje także obywateli, którzy nawet małą część przychodów uzyskali bez płatniczego pośrednictwa. Jeśli ktoś z kolei posiada dwie różniące się działalności – drugą o charakterze, to poza deklaracją PIT 36, podatnik musi również przesłać PIT 28. Z PIT-u numer 36 mogą skorzystać także osoby mające kredyt podatkowy, jak też prowadzące najem, dzierżawę lub też uzyskujący dochód poza granicą Polski. Ci ostatni natomiast nie mają musu odprowadzenia podatku w Rzeczpospolitej. Z PIT-u o numerze 36 mogą skorzystać też osoby będące w związku małżeńskim.

PIT online 2016 było jednym z łatwiejszych czynności, które każdy pełnoprawny i pełnoletni obywatel Polski musiał wykonać zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem. Osoby uzyskujące przychody w roku 2015 musiały na początku trwającego rozliczyć się z „fiskusem”, jednak nie było to łatwe. Co roku w urzędach można napotkać duże kolejki. Z każdym rokiem jednak zmniejszają się one, ponieważ podatnicy wybierają rozliczenie z urzędem poprzez Internet.

Dzięki wszechobecnej sieci, każdy może rozliczyć swoje przychody przez odpowiednie aplikacje. PIT (zobacz program do pit 11) online 2016 było w minionym okresie podatkowym jedną z prostszych zadań dla każdego podatnika.

Comments are closed.