Press "Enter" to skip to content

Urządzamy przytulną izbę kuchenną

Funkcjonujemy w nieustannym pędzie i bardzo rzadko przydarza nam się spożywać z rodziną wspólne posiłki. Gdzie są te cudowne dni, kiedy zasiadaliśmy razem do stołu? Takie spotkania zacieśniają więzy rodzinne. Mamy możliwość, by spędzić czas ze swoimi dziećmi, dzielić się sukcesami i smutkami z ukochanymi. Może warto przywrócić ten rytuał do naszego życia? Aby to zrobić, trzeba zaaranżować właściwe miejsce.

taboret

Autor: Ryan Dickey
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością nie każdy ma możliwości, by przeznaczyć na jadalnię oddzielnie pomieszczenie. Ale to nie znaczy, że marzenia o miłych posiłkach w gronie rodzinnym legły w gruzach. Należy jedynie właściwie zagospodarować przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. Taki kąt jadalniany jesteśmy w stanie zrobić zarówno w kuchni, jak i w pokoju gościnnym. Idealnym rozwiązaniem będzie złączenie tych dwóch pomieszczeń, poprzez zlikwidowanie dzielącej ich ściany. Wtedy będziemy mieć więcej swobodnej powierzchni, w której można ustawić stół. Niestety, tego typu pomysł ma też swoje wady. Nie wszystkim pasuje, by odgłosy z kuchni dochodziły bezpośrednio do pokoju, w którym zamierzamy wypocząć po męczącym dniu. Niezależnie od tego, gdzie urządzimy naszą jadalnię, potrzebne nam będą właściwe taborety (np. te).

Najistotniejszym elementem jest z pewnością stół. Jest to mebel wyjątkowo symboliczny. To wokół niego spotyka się cała nasza rodzina. Bez stołu nie wyobrażamy sobie domu.

Zajmują Cię tego typu wpisy? Masz chęć na to, aby poznać kolejne? Więc kliknij, aby zobaczyć źródło (http://abimeble.pl/akustyka-w-biurze/scianki-sonic/) wiadomości. Wszystko wyszukasz w podanym linku.

Najlepiej kupować go już w zestawie z krzesłami. Możemy też wziąć od razu taborety, które wykorzystamy, kiedy odwiedzą nas znajomi. Są one bardziej praktyczne od krzeseł, gdyż nie zajmują tyle miejsca.

Pamiętajmy o świetle. To ono robi odpowiednią atmosferę. Niezwykle modne są obecnie lampki, zawieszone nad stołem. Jest to bardzo efektowny element dekoracji.
Jeśli możemy urządzić oddzielną jadalnię, to powinniśmy pomyśleć o dodatkowym umeblowaniu. Doskonale w takich wnętrzach prezentują się kredensy oraz komody. Bujne rośliny w doniczkach ożywią to pomieszczenie. Nie szalejmy z dekoracjami- główną ozdobą jadalni są wyśmienite potrawy, przygotowywane przez panią domu.

Comments are closed.