Press "Enter" to skip to content

Ubrannie na chrzest – w jakim sklepie najtaniej kupić?

Chrzest to kluczowe wydarzenie w życiu każdego rodzica. Choć oczywiście powinno się podkreślić, iż jest to przede wszystkim ważny dzień w życiu dziecka. Ale nie można ukryć, że sam bohater tego dnia zazwyczaj nie jest jeszcze zbyt świadomy tego, co się dzieje i nie przeżywa tych wydarzeń w 100% świadomie. Natomiast rodzice wręcz odwrotnie. Oni pragną, ażeby wszystko było perfekcyjnie. Żyją w stresie, chcą wszystko dopiąć na ostatni guzik. Od potraw, poczęstunku, poprzez ubranka aż po własny wygląd|Chrzest to włączenie do kościoła małego dziecka.

chrzciny

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można więc ukryć, że w związku z tym to bardzo istotne wydarzenie i rodzice poświęcają jemu dużo uwagi. Trzeba dobrać ubranka dziecka, swój strój, zaprosić właściwych gości, zarezerwować termin w kościele, odpowiednio przygotować się do tego jakże ważnego wydarzenia. W końcu to pierwsza tak istotna uroczystość w życiu dzieciaczka, a następna przyjdzie dopiero za kilka lat. Dodatkowo wydarzenie będzie uwiecznione na zdjęciach, a chcemy, żeby te były miłą pamiątką, a nie dokumentowały wiele niedociągnięć. Dlatego czasami rodzice, a w szczególności matki, aż przesadnie przejmują się zorganizowaniem chrztu.

Przygotowują długie i udziwnione menu, kupują mnóstwo jedzenia, eleganckie ubrania i do tego inwestują w zbyt drogie ubranko do chrztu. Jakie więc powinno być jak najlepsze ubranko do chrztu? Oczywiście ładne, białe, gustowne, podkreślające niewinność dziecka i uroczysty charakter tego dnia. Ale też nie przesadzajmy. W końcu to zazwyczaj tylko jednorazowy strój, którego nasz maluch więcej nie założy. Nawet gdyby chciał, to tak małe dzieci rosną tak szybko, że prawdopodobnie już za miesiąc albo dwa niemowlak nie zmieści się w swoje ubranko. Za to będzie miał dużo innych potrzeb, które trzeba będzie zaspokoić. Może więc lepiej nie rujnować się na ten jednorazowy strój dla naszego dziecka, które i tak go z pewnością nie zapamięta i w przyszłości nawet nie będzie wiedziało, jak mogło wyglądać jego ubranko do chrztu?

Rzeczywiście wartym rozważenia pomysłem jest nabycie używanego ubranka. Możemy popytać znajomych, którzy również mają małe dzieci. Przecież ono i tak zazwyczaj było założone wyłącznie raz, nie jest zniszczone. A w ten sposób oszczędzimy na następne, ważne cele. Warto także poszperać w sieci, na Allegro. Całkiem możliwe, iż znajdziemy tam wymarzone oraz tanie ubranko do chrztu. Nie wydamy na nie ogromnej ilości pieniędzy, a będzie śliczne, ozdobne.

Jeśli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto byłoby głębiej poznać to zagadnienie, to dodatkowo zerknij tutaj szkoła podstawowa prywatna warszawa.

Zobaczysz, iż gdy ubierzesz w nie swoje dziecko, będziesz zachwycony. Warto również utrwalić to wydarzenie na zdjęciach oraz mieć pamiątkę na sporo lat.

Comments are closed.