Press "Enter" to skip to content

Ubrannie na chrzest – w jakim sklepie najtaniej kupić?

Chrzest to kluczowe wydarzenie w życiu każdego rodzica. Choć oczywiście powinno się podkreślić, iż jest to przede wszystkim ważny dzień w życiu dziecka. Ale nie można ukryć, że sam bohater tego dnia zazwyczaj nie jest jeszcze zbyt świadomy tego, co się dzieje i nie przeżywa tych wydarzeń w 100% świadomie. Natomiast rodzice wręcz odwrotnie. Oni pragną, ażeby wszystko było perfekcyjnie. Żyją w stresie, chcą wszystko dopiąć na ostatni guzik. Od potraw, poczęstunku, poprzez ubranka aż po własny wygląd|Chrzest to włączenie do kościoła małego dziecka.

chrzciny

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można więc ukryć, że w związku z tym to bardzo istotne wydarzenie i rodzice poświęcają jemu dużo uwagi. Trzeba dobrać ubranka dziecka, swój strój, zaprosić właściwych gości, zarezerwować termin w kościele, odpowiednio przygotować się do tego jakże ważnego wydarzenia. W końcu to pierwsza tak istotna uroczystość w życiu dzieciaczka, a następna przyjdzie dopiero za kilka lat. Dodatkowo wydarzenie będzie uwiecznione na zdjęciach, a chcemy, żeby te były miłą pamiątką, a nie dokumentowały wiele niedociągnięć. Dlatego czasami rodzice, a w szczególności matki, aż przesadnie przejmują się zorganizowaniem chrztu.

Przygotowują długie i udziwnione menu, kupują mnóstwo jedzenia, eleganckie ubrania i do tego inwestują w zbyt drogie ubranko do chrztu. Jakie więc powinno być jak najlepsze ubranko do chrztu? Oczywiście ładne, białe, gustowne, podkreślające niewinność dziecka i uroczysty charakter tego dnia. Ale też nie przesadzajmy. W końcu to zazwyczaj tylko jednorazowy strój, którego nasz maluch więcej nie założy.

Jeżeli opublikowane tutaj wiadomości są według Ciebie absorbujące, kliknij tu, gdyż w danym serwisie także znajdziesz coś ciekawego!

Nawet gdyby chciał, to tak małe dzieci rosną tak szybko, że prawdopodobnie już za miesiąc albo dwa niemowlak nie zmieści się w swoje ubranko. Za to będzie miał dużo innych potrzeb, które trzeba będzie zaspokoić. Może więc lepiej nie rujnować się na ten jednorazowy strój dla naszego dziecka, które i tak go z pewnością nie zapamięta i w przyszłości nawet nie będzie wiedziało, jak mogło wyglądać jego ubranko do chrztu?

Rzeczywiście wartym rozważenia pomysłem jest nabycie używanego ubranka. Możemy popytać znajomych, którzy również mają małe dzieci. Przecież ono i tak zazwyczaj było założone wyłącznie raz, nie jest zniszczone. A w ten sposób oszczędzimy na następne, ważne cele. Warto także poszperać w sieci, na Allegro. Całkiem możliwe, iż znajdziemy tam wymarzone oraz tanie ubranko do chrztu. Nie wydamy na nie ogromnej ilości pieniędzy, a będzie śliczne, ozdobne. Zobaczysz, iż gdy ubierzesz w nie swoje dziecko, będziesz zachwycony. Warto również utrwalić to wydarzenie na zdjęciach oraz mieć pamiątkę na sporo lat.

Comments are closed.