Press "Enter" to skip to content

Tort, czyli wypiek, który powinien przyozdabiać stół podczas ważnych uroczystości rodzinnych z udziałem dzieci w roli głównej

Maluchy są bardziej bardziej wymagającymi smakoszami niż ich dojrzali opiekunowie. Jeżeli strawa będzie nazbyt gorzka, a nawet nazbyt słodka, to napoczęta porcja niechybnie wyląduje w koszu na śmieci. Oprócz walorów smakowych i wzrokowych, liczą się także walory odżywcze.

tort urodzinowy dla dziecka

Autor: Samantha Caudle
Źródło: http://www.flickr.com
Dietetycy biją na alarm, ponieważ pierwszaki spożywają zbyt dużo słodyczy, które jeszcze poza tym popijają napojami z dodatkiem sztucznych barwników i innych polepszaczy, czyli jednym wyrazem, z całą tablicą Mendelejewa. Dlatego to niezdrowe pożywienie ma zostać wycofane ze szkolnych sklepików.

Niełatwo wyobrazić sobie, aby dziecko miało całkowicie zrezygnować z jedzenia słodkości. W końcu świętowanie imienin bez tortu byłoby blamażem. Zorganizowanie przyjęcia warto zatem rozpocząć od odnalezienia cukierni, która w taki sposób przygotowuje torty dla dzieci, żeby były smaczne i bez dodatku nienaturalnych składników. Dopiero taki wypiek będzie właściwy dla naszych synów a i bez dwóch zdań podbije podniebienia samych rodziców.

Czy to będzie Wałbrzych, czy też jakieś inne miasto położone na terenie ojczyzny, reguła drobiazgowości w doborze składników zawsze i wszędzie działa. Zresztą nie tylko ona. W branży cukierniczej liczy się także zmysł estetyczny. Przed laty można było spokojnie przygotować całkiem zwyczajny tort w kształcie koła lub ewentualnie kanciasty. Obecnie torty dla dzieci stają się niemalże dziełami sztuki. A nim może być gród groźnego rycerza albo samochodzik z zadowoloną buzią. Zresztą w sieci aż roi się od fotografii, które publikują tak zakłady cukiernicze, jak i kulinarnie utalentowane mamy.

tort urodzinowy

Autor: Counselman Collection
Źródło: http://www.flickr.com
Nieustannie poszerza się również zakres składników, które można użyć. Prawdziwym hitem staje się możliwość posłużenia się gotową masą cukrową, którą można według uznania kształtować.

Jeśli jesteś zdania, że chcesz odszukać podobne posty, to zobacz wskazówki – to trochę odmienny punkt widzenia, jednak również jest godny polecenia.

W supermarketach można nabyć słodkie dodatki w postaci bakalii czy polew śmietankowych do błyskawicznego przygotowania. Bogaty asortyment przekonuje niektóre matki do samodzielnych eksperymentów w pieczeniu tortów, pomimo tego że w takich miastach jak Wałbrzych czy Wrocław cukierni nie brakuje. A i mieszkanki wsi nie powinny mieć nazbyt wielu powodów do narzekań – nawet w niewielkich mieścinach dostęp do słodyczy w żadnym razie ograniczony nie jest.

Comments are closed.