Press "Enter" to skip to content

Szykujesz wyprawkę dla niemowlaka? Sprawdź, jakie ubranka są potrzebne

Oczekiwanie, gdy niemowlak przyjdzie na świat, to okres ogromnych przygotowań. Szkrabowi konieczny jest własny pokój, a już na pewno łóżeczko, w jakim będzie spędzało większą część czasu w początkowym etapie życia. Poza kołyską, butelkami, oliwkami, wózkami oraz kocykami zakupić trzeba też ubranka, z jakich część weźmiemy już do szpitala. Co musi znajdować się w takiej wyprawce, by w ciągu pierwszych tygodni nie biegać za jeszcze jednymi śpioszkami bądź czapeczką?

kocyki dla dzieci

Autor: Henry Burrows
Źródło: http://www.flickr.com
Na pierwszym miejscu są naturalnie nadmienione śpiochy czy body i pajacyki, w zależności od pory roku, w której maluch przychodzi na świat. Kilka zestawów ubranek trzeba zapakować do torby, by być przygotowanym do szpitala oraz nie pakować się w środku nocy, bo nagle dopadły nas skurcze. Na początku przyda się około dziesięciu takich zestawów, aby nie być zmuszonym do ich codziennego prania.

Poza śpiochami niezbędne są pieluszki, tak samo pampersy, jak też zwyczajne, tetrowe pieluchy. Szybko się brudzą, lecz mogą być użyteczne również do położenia ich na ramieniu, gdy będziemy usypiać malucha bądź do przykrycia go w większe upały, gdy kocyki dla niemowląt są zbyt ciepłe. Kolejnym elementem garderoby są czapeczki oraz rękawiczki, gdyż niemowlęta mają skłonności do drapania się pazurkami w policzki.

Aby poznać kolejne niezwykle zajmujące detale związane z opisanym tu tematem, z pewnością przyda Ci się kluczowa witryna. Więc kliknij w ten link.

Rękawiczki efektywnie przed tym zabezpieczają – sprawdź asortyment sklepu stylowedziecko.pl.

Dobrze jest kupić 2 pary, aby mieć dodatkowe „łapki” gdy zajdzie potrzeba ich zmiany. Czapeczki zaś przydadzą się również latem, ponieważ musimy je nakładać po kąpieli. Niemowlaczek jest niebywale wyczulony na zmiany temp., a w szpitalu nie zawsze panują przyjazne warunki, także na oddziale dla noworodków.

Dziewczynka

Autor: Benjamin Vander Steen
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy także o skarpetkach oraz rożku, jaki oczywiście też pakujemy do torby szpitalnej. Gdzie kupować ubrania dla maluszków? Można wybierać markowe ubranka dla dzieci, ale miejmy na względzie, iż w pierwszych miesiącach życia niemowlaczek ekspresowo wyrasta ze śpioszków oraz kaftaników.

Praktycznie co kilka dni będziemy mogli wyrzucić jakieś body czy koszulkę, gdyż okażą się za małe. W markowe ciuszki można inwestować potem, lecz zawsze decydujemy się na jedynie najwyższej jakości materiały, jakie nie będą drażnić wrażliwej skóry małych pociech. Skrupulatnie sprawdzajmy też zawartość skład i z miejsca odrzucajmy sztuczne tkaniny, które na pewno nie będą dla nich odpowiednie.

Comments are closed.