Press "Enter" to skip to content

Szklane konstrukcje dekoracją mieszkania

Współczesny, minimalistyczny design można coraz częściej zobaczyć. Już nie tylko w ogromnych budynkach korporacji, ale również w zwyczajnych mieszkaniach używa się do wykańczania wnętrz materiały takie jak aluminium czy szkło. Nikogo nie dziwią już proste betonowe kolumny we wnętrzach, szczególnie gdy są to lokale typu loft, do których idealnie pasuje tego typu industrialny charakter wystroju. Również „zwyczajne” mieszkanie w bloku można całkowicie odmienić korzystając z tego rodzaju rozwiązań.

Metal i szkło

Okazale i bardzo nowocześnie prezentują się różnego rodzaju. Właściwie można założyć choćby szklane drzwi czy szklaną balustradę w domu. Pomieszczenie w jednej chwili nabierze minimalistycznego, czystego charakteru. Gdy wolimy coś ekstra możemy kupić na przykład stół zrobiony z metalu i szkła. Mamy tak gigantyczny wybór wzorów, szkło może być barwione, metal gięty – naprawdę o zawroty głowy nietrudno.

Panele szklane w kuchni

Autor: Colour Glass
Źródło: Colour Glass

Ci, którzy chcą pójść na całość mogą wybrać podłogi szklane rozwiązanie zwykle widywane w biurowcach, centrach handlowych, ale wciąż stosunkowo rzadko stosowane w domach.

Zaaferowały Cię wiadomości zamieszczone w tym miejscu? Jeśli tak, to kliknij tu i odkryj stronę, która również Cię się spodoba.

Gdy jednak chcielibyśmy wykorzystać tego typu rozwiązania nic nie stoi na przeszkodzie. Można też zdecydować się na schody ze szkła. Jeżeli jeszcze zaprojektujemy do nich odpowiednie podświetlenie będą robiły niezwykłe wrażenie. Takiego rodzaju konstrukcja| może być największą ozdobą wnętrza.

Spektakularny efekt

Oczywiście należy pamiętać o tym, że decydując się na szklane konstrukcje w domu decydujemy się też na regularne sprzątanie. Smugi i kurz na szklanych elementach potrafią zepsuć cały, fantastyczny efekt. Jeżeli nie mamy czasu ani ochoty na regularne przecieranie szklanych konstrukcji powinniśmy zdecydować się na przykład na minimalistyczne konstrukcje metalowe. Są tak samo piękne, a o wiele łatwiejsze w utrzymaniu.

Zastosowanie surowego stylu we wnętrzach wymaga odrobiny szaleństwa i otwartości. Jeżeli nie brak nam tych cech możemy osiągnąć naprawdę spektakularny efekt, a nasz dom będzie urzekał gości za każdym razem, gdy przejdą przez próg.

Comments are closed.