Press "Enter" to skip to content

Sprawdzamy jaka czapka będzie odpowiednia dla niemowlaka?

Kompletowanie dziecięcej konfekcji i akcesoriów jest bardzo wciągającym zajęciem, w trakcie którego możemy doświadczyć zachwytu nad bogactwem modeli, odcieni oraz niezwykłym urokiem niedużych rozmiarów.

czapeczki dla dzieci

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com
maskotka

Autor: fRandi-Shooters
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy jednak przychodzi nam kupić czapeczkę dla bobasa, warto dokładnie zastanowić się nad jej wariantem, bo jest to potrzebne akcesorium ochronne.
Niemowlaczki, a w szczególności noworodki, które dopiero co opuściły ciepłe środowisko, w którym rozwijały się przez okres ciąży muszą nosić czapeczki dla noworodka. Ich organizm musi pracować wytrwale, ażeby podtrzymać stosowną temperaturę ciała w nowym, chłodniejszym otoczeniu. Wkładając maleństwu czapeczkę pomagamy mu oszczędzać energię niezbędną do ogrzania organizmu oraz sprawiamy, iż czuje się komfortowo. Przystosowanie się do temperatury środowiska nie jest jedynym powodem, dla jakiego powinniśmy zakładać potomkowi czapeczkę. Dziecinne oczy jak też uszy są niezwykle wrażliwe na działanie promieni słonecznych, stąd powinny być jak najczęściej osłaniane.
W sklepach dostępne są rozmaite modele czapeczek dla bobasów, odpowiednie na każdą porę roku a także dopasowane do wieku i płci malucha. Czapeczki dla dzieci (unikalne czapeczki dla maluszków) różnią się jednakże znamiennie pod względem jakości użytej tkaniny . Warto zwracać uwagę na to, ażeby akcesoria przeznaczone dla najmłodszych wykonane były z naturalnych surowców, takich jak wełna wełny do robienia na drutach czy bawełna.

Tego rodzaju dzianina gwarantuje komfort cieplny przy równoczesnej gwarancji obiegu powietrza. Wszak zależy nam nie tylko na uniknięciu wychłodzenia oraz przegrzania, lecz również na utrzymaniu wilgoci z daleka od skóry malucha.

Comments are closed.