Press "Enter" to skip to content

Sposób na niebanalnie wyposażone cztery kąty

Projektów na aranżację eleganckiego, nowoczesnego mieszkania jest dzisiaj dość dużo. Jeśli chodzi o aranżowanie mieszkań możemy wyodrębnić wiele stylów. Jednym z cieszących się obecnie niemałym uznaniem jest styl art deco – współczesny, stylowy i wyszukany równocześnie. Art deco kojarzymy częstokroć przede wszystkim z wysublimowanym malarstwem.

obraz art deco

Autor: Randen Pederson
Źródło: http://www.flickr.com
Istotnie, jeżeli idzie o art deco obrazy bywają jednym z najistotniejszych wyznaczników tego kierunku. Aczkolwiek ma on swe odniesienia również w modzie, jak też przy aranżacji wnętrz. Aranżacja w powyższym stylu charakteryzuje się kilkoma podstawowymi zasadami. Przede wszystkim wnętrza wyposażone w art deco będą harmonijne i symetryczne. Objawia się to przykładowo w wykorzystaniu linii jak też geometrycznych figur.

obrazy w stylu art deco

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle na naszych ścianach można zobaczyć martwą naturę, czy impresjonistyczny pejzaż.

Pragniesz czytać dalej ciekawą lekturę? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj reklama zewnętrzna kalisz na nowej stronie.

Ostatnimi czasy jednak coraz bardziej popularne we współczesnych mieszkaniach stają się obrazy akty (zobacz: Mansart). Jest to kierunek w sztuce współczesnej, który kojarzony jest z latami dwudziestymi XX w.. Ogólnie powiedziawszy dorobek w tym stylu cechuje podkreślanie geometrii obiektów a także kontrastujące z sobą kolory. Obrazy art deco doskonale łączą się z umeblowaniem z ciemnego drewna. Nieźle prezentują się również w ramach o najprostszych kształtach wykonanych również z ciemnego drewna. Wyraźna, czasem kontrastująca ze sobą kolorystyka jest cechą specyficzną tychże obrazów. Żywe kolory takie t.j. pomarańczowy czy czerwony łączy się z białością czy też czernią. Wykorzystuje się przy tym najczęściej jasne, zdecydowane barwy.

Obrazy można dziś zakupić w wielu sklepach. Częstokroć wykonuje się je sposobem druku na specjalnym płótnie. Malowidło wykonane tym sposobem przedstawia się nadzwyczaj podobnie do autentycznego malowidła. Nie da się tym sposobem odtworzyć śladów pociągnięć pędzla. Jeżeli chodzi o obrazy art deco nie będzie to defekt.

Malowidła drukowane są o wiele tańsze od malowanych, wielbiciele sztuki jednak doceniają obrazy wykonane dłonią malarza (porównaj ). Jeśli chodzi o styl art deco, to jednym z najbardziej popularnych twórców tegoż nurtu jest Andrzej Romański, współczesny artysta malarz z Polski, cieszący się popularnością już od lat 70-tych.

Comments are closed.