Press "Enter" to skip to content

Selekcjonujemy meble do pokoju potomka. Które meble pasują do pokoju chłopca, a jakie do pokoju panienek?

Wyposażając pokój dziecka musisz przegłosować pomiędzy meblami stereotypowymi i tzw. kombajnami, inaczej meblami, które służą w tym samym czasie do spania, pracy i przechowywania. Sprawdź, jakie będą tendencje w projektowaniu sprzętów do pokoju dziecinnego.

Łóżeczko dziecięce

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Od wielu lat doskonalone są propozycje “kombajnów”, czyli synteza w jednym, rozbudowanym meblu funkcji śnienia, pracy i magazynowania rzeczy. Dzięki takiemu rozwiązaniu pozostałość pokoju dziecięcego zostaje wolną przestrzenią do przyjemności. W meblach tych zwykle połączone jest jasne drzewo z barwnym laminatem oraz akcentami z satynowanego aluminium. Takie zestawy mebli dla dzieci są ogromnie funkcjonalne i niejeden producent mebli dziecięcych – decyduje się na fabrykację tego rodzaju artykułów.

Chcesz odnaleźć inne takiego typu informacje? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w tekście (https://www.vivamedica.pl/uslugi/fala-uderzeniowa/), który omawia analogiczne zagadnienia.

Cieszą się one nadzwyczaj dużą modą. W kategorii mebli schematycznych stylizacja urządzenia pokoi dla dzieci selekcjonowana jest w zależności od płci malucha. Jeśli chodzi o meble do pokoju dziewczynki, naturalnie fabrykanci stawiają na pospolicie kobiece akcenty: misie, laleczki, serduszka.

Pokój dziecięcy

Autor: Studio Caramella
Źródło: Studio Caramella

Styl romantyczny mają sypialnie dla dziewcząt jak również pokoje dla niemowląt, urządzane meblami w stylu rustykalnym, biedermaier czy też eklektycznym. Pomieszczenia dla chłopców nawiązują estetyką do wnętrz kolonialnych z akcentami safari (intensywne drewno, juchtowa skóra, ciężkie płótno) czy elementami żeglarskimi (szczegóły oferty). Wszelkiego wariantu mahoniowe meble z lśniącymi mosiężnymi okuciami, przejaw “róży wiatrów”, tapicerka w kratę czy pasy ciemnoniebiesko-białe tudzież czerwono-białe cieszą się znaczną popularnością. Wszelkie meble dla dzieci mają w sobie czar i przykuwają atencję niekiedy ludzi dorosłych. Powinno się więc zastanowić się przed wyborem tego rodzaju sprzętu, gdyż posłuży on niechybnie przez długi czas.

Wyposażenie domu bądź mieszkania musi być użyteczne i bezpieczne w użytkowaniu: sprawne, doskonale wykonane z przyjaznych surowców. Produkowane aktualnie meble dla dzieci (szczegóły oferty) dokładnie takie są – optymalnie pożytkują każdy metr zajmowanego miejsca.

Comments are closed.