Press "Enter" to skip to content

Remont i każdorazowy dylemat tyczący się koloru ścian nie musi już sprawiać trudności, bo fototapeta to kultowe oraz komfortowe rozwiązanie

W tych czasach wszystko, co związane jest z architekturą wnętrz stwarza tak dużo możliwości, że aż ciężko się nie zakochać. Czasopisma, programy, a nawet blogi wnętrzarskie prezentują radość tworzenia i łączenia różnych kolorów oraz stylów. Zanim weźmiemy się za remont warto co nieco poczytać i poprzeglądać.

mapa świata

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com
Olbrzymią sławą cieszą się wnętrza rodem z północnej Europy. Gust skandynawski charakteryzuje się przejrzystością i komfortem użytkowania, wszystko tworzone jest z ekologicznych tworzyw, a miks trendów czyni, że każdy znajdzie coś dla siebie. Duża liczba ramek oraz zdjęć to kolejny fragment tej elegancji. Tworzą one regularne wzory na ścianie albo zamęt na meblach. Inną możliwością są od dawna nie używane, ale przywrócone do łask fototapety, które przeważnie zajmują całą powierzchnię ściany.

Występuje duża liczba wzorów, które przykuwają ludzki wzrok. Na przykład popularne litery alfabetu, stosowane choćby w przywołanym stylu skandynawskim, układane w określone słowa bądź losowo rozproszone po przestrzeni. Kolejnym rodzajem, często wykorzystywanym są fototapety ilustrujące wysoko rozwijające się miasta, takie jak Nowy Jork. Prezentują się przepięknie w biało-czarnych wnętrzach dodając elegancji, nowoczesności i pewnego romantyzmu. Uwielbiają je zarówno kobiety, jak i mężczyźni.

fototapeta

Źródło: http://demur.pl/inspiracje
Fototapety mapa świata to świetna alternatywa dla znudzonych już gładkich ścian. W wielu miejscach znajdziemy wiele malunków przeznaczonych zarówno dla dorosłych jak i małych członków tego świata. Mogą one również wypełniać rolę szkoleniową przez wskazanie na każdym kontynencie szczegółów znamiennych dla danego terytorium, np. kangur w Australii, czy żyrafa w Afryce. Nierzadko istnieją mapy, które nie zawierają w sobie jakichkolwiek nazw, a tylko sylwetkę kontynentów. Są one ukierunkowane raczej na intensywność kolorów i wyrazistość niż na udzielanie informacji.

Fototapety mapa świata mogą mieć również inną formę, na przykład jako kontynenty uformowane z nazw krajów, które do niego należą – . Idealnie odnajdą się one w minimalistycznym wnętrzu o ciemno-jasnych kolorach. Dobrym pomysłem byłoby zastosowanie takiej tapety w klasach szkolnych. Nie dość, że przykuwałyby uwagę barwami to również różnorodnością elementów na niej usadowionych. Pamiętajmy, że dzieci chłoną wiedzę „przez oczy”.

Comments are closed.