Press "Enter" to skip to content

Przystosowanie nagrzewnicy do wielkości pomieszczenia

O tym, jakiej nagrzewnicy należy użyć do danego obiektu, decyduje zapotrzebowanie obiektu na ciepło.
Nagrzewnice powietrza można rozdzielać ze względu na sposób działania i punkt instalacji.

Wyróżniamy nagrzewnice elektryczne, na gaz, olejowe, również ścienne, sufitowe i ruchome. Są wykorzystywane do ogrzewania wnętrz o zróżnicowanych nawierzchniach, oraz tych, gdzie instalacja grzewcza nie może być zainstalowana, albo uległa dysfunkcji. Wnętrze nagrzewnicy można podzielić na sekcję wentylatorów, komorę grzewczą, wymiennik ciepła z nawiewnikiem i układ regulacji. Wszystko znajduje się w stalowej obudowie.

Czy szukasz na stronie szafka nocna nowoczesna czegoś niezwykle interesującego? Zapraszamy w takim razie do kolejnego wpisu. Trzeba jedynie wejść w poniższy link.

Nagrzewnice prędko nagrzewają powietrze, które za pomocą wentylatora rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Konstrukcja nagrzewnicy pozwala na równomierne rozprowadzanie nurtu ciepłego powietrza, albo na mierzenie go precyzyjnie tam, gdzie jest potrzebne.

kuchnia-meble

Autor: Giles Williams
Źródło: http://www.flickr.com

Nagrzewnice wodne nie przysparzają trudności z regulacją w czasach przejściowych, można pozyskiwać powietrze o precyzyjnie wyznaczonych parametrach, również nadawać strumieniom różne strony przepływu i zasięg. Niektóre przyrządy dostosowane są również do zasilania wodą lodową, co w czasach dużych temperatur zezwala schładzać pomieszczenia. Nagrzewnice gazowe mogą być lokalizowane przy ścianach, pod stropem, a także na zewnątrz budynku.

Ich wartością jest to, że pojedyncze urządzenia w układzie potrafią pracować w pojedynkę, doprowadzając ciepło do wyselekcjonowanych wnętrz. Wprawdzie do nagrzewnic takich nie ma konieczności doprowadzać pary, lub wody, ale trzeba je podłączyć do armatury gazowej, również instalacji eliminowania spalin.

Comments are closed.