Press "Enter" to skip to content

Projekty na interesującą aranżację małych wnętrz

W sporych wnętrzach z pewnością posiadamy większe pole do popisu, jeśli chodzi o aranżację wnętrz. W przypadku niedużych pomieszczeń powinniśmy uważać, żeby nie zagracić wnętrza zbyt wieloma dodatkami. Nie tylko będzie to bardzo niepraktyczne, ale też nieestetyczne, wręcz śmieszne. W małych wnętrzach roztropnie musimy również dobierać kolory, w szczególności te żywe i ogromnie jaskrawe.

okno

Autor: OKNOPLAST Sp. z o.o.
Źródło: OKNOPLAST Sp. z o.o.

Nie znaczy to jednak, że niedużych wnętrz nie da się urządzić z pomysłem. Wręcz przeciwnie, projektów aranżacyjnych, które doskonale będą pasować do małych wnętrz jest mnogość! Na początek powinno zastanowić się nad tym, w jaki sposób optycznie zwiększyć nieduże pomieszczenie. Zdecydujemy się na jasną kolorystkę ścian, jasne oświetlenie, i także lustra.

Zestawienie tych trzech rzeczy naturalnie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawać się większe. Jeżeli chodzi o umeblowanie, to warto zastanowić się nad meblami na wymiar. Zdołamy zamówić choćby szafy wnękowe na wymiar, które uchronią miejsce w mieszkaniu, a jednocześnie będą pożyteczne i skuteczne. Zamiast sporych, klasycznych sprzętów, wybierajmy mniejsze umeblowanie współczesne, jakie nierzadko są nadzwyczaj pojemne i nie zabierają dużo cennego miejsca. Jeżeli chcemy dodać pomieszczeniu nieco nieszablonowości, zdecydujmy się na fototapety, jakie znakomicie nadają się do różnorodnych wnętrz, też tych niedużych.

Najlepszym pomysłem jest zastosowanie fototapet przestrzennych, to znaczy fototapet 3d, jakie natychmiastowo rozbudują pełne pomieszczenie. Fototapety przestrzenne ładnie będą wyglądać w niedużym salonie albo niewielkiej kuchni, nie tylko rozbudują wnętrze, ale także świetnie je ożywią. Więcej tutaj: opis.

Kolejnym interesującym pomysłem do niedużych wnętrz są puchowe, miękkie dywany. Dywan nie musi obejmować całkowitej podłogi pomieszczenia, może to być mały dywanik, który doda wnętrzu multum uroku. Należałoby wybierać dywany w klarownych kolorach bądź ciepłych tonach, które sprawią, że nieduże wnętrza będą niezmiernie przytulne. Dla zainteresowanych tematem: ze smakiem.

Przygotowaliśmy dla Ciebie bardzo ciekawe posty. Trzeba wejść w adres tej witryny. Jeżeli pojawią się jakiekolwiek zagwozdki, to z radością na nie odpiszemy.

przykładowa aranżacja wnętrza

Autor: tapetenpics
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosujemy również takie dodatki, jak eleganckie świeczki, wazon z kwiatami, mała lampka na stoliku – te wszelkie malutkie elementy sprawią, iż wnętrze nie będzie nudne, wręcz przeciwnie nabierze stylu oraz niezwykłej nieszablonowości. Naturalnie pamiętajmy o tym, aby wszystkie dodatki były stosowane z odpowiednim umiarem.

Comments are closed.