Press "Enter" to skip to content

Pogoń za pieniądzem to norma w współczesnych czasach

Choć dawne przysłowie mówi , że „pieniądze szczęścia nie dają” to jednak patrząc na
teraźniejsze czasy można odnieść wrażenie, iż bardzo straciło na autentyczności.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com

telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, dla współczesnego człowieka finanse mają niesłychaną wartość. Czy można się temu dziwić? Najpewniej nie, gdyż bez pieniędzy ciężko dać sobie radę w dobie konsumpcjonizmu. Wszystko jesteśmy zmuszeni zakupić, opłaty pochłaniają dużą część naszych wynagrodzeń, a samo wyżywienie rodziny to ogromnie bardzo duży wydatek w w przedziale miesiąca. Współczesne czasy to także czas rywalizacji i to już od najmłodszych lat.

Jeśli Twoim zdaniem ten artykuł jest wciągający, to przeczytaj także pomocne źródło (http://www.workservice.pl/praca/kadry/warszawa/), które zawiera absorbujące informacje – one z pewnością Cię zaciekawią.

O co konkurujemy? Zasadniczo o wszystko. O lepsze i droższe ubrania, ładniejsze domy, bardzo nowoczesne samochody, lepsze wykształcenie – do tego współzawodnictwa niemałe finanse także bywają oczywiście potrzebne. Już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej rodzice niebywale ochoczo zapisują własne pociechy na ponadprogramowe zajęcia – oczywiście też odpłatne, aby maluch mógł się realizować w określonym kierunku. Zakupujemy jak najdroższe rzeczy, by nasze dziecko nie czuło się gorsze w grupie rówieśniczej. Ta gonitwa za wszystkim, jeszcze doskonalszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w ogromnym stopniu, a by nadrobić te straty , pracujemy więcej i więcej.

Czy to się kiedyś zmieni? Bardzo trudno powiedzieć, lecz obserwując współczesne czasy można pokusić się o stwierdzenie, że to właśnie pieniądz rządzi niemalże wszystkim. Jeśli ich ie mamy czujemy się gorsi, mniej wartościowi, niezaradni. To przekazujemy młodszemu pokoleniu, więc niewątpliwie ono również tych nawyków szybko nie zmieni.

Comments are closed.