Press "Enter" to skip to content

Perły – idealne kamienie szlachetne użytkowane do wyrobu biżuterii

Perły to jedne z najcenniejszych i jednocześnie najpiękniejszych kamieni szlachetnych. Perły posiadają znaczne zastosowanie, jednakże w większości wypadków wykorzystuje się je przy tworzeniu biżuterii. Naszyjniki z pereł, bransoletki czy też kolczyki to cudna biżuteria, jaka swoją elegancją i wyjątkowym pięknem zachwyci wszelką kobietę. Tworzenie się pereł jest nadzwyczaj atrakcyjne, albowiem powstają one dzięki małżom żyjącym w ciepłych morzach.

perły na wstawie sklepowej

Autor: Tim Fuller
Źródło: http://www.flickr.com
Perły hodowlane, a perły naturalneDo perłopławu dostaje się zewnętrzne ciało, jakie po pewnym czasie obejmowane jest masą perłową.

Obowiązkowo zweryfikuj ofertę u źródła odnoszące się do archiwum analogicznych materiałów. Są one opublikowane na podobnym serwisie – zobacz je!

Proces ten trwa kilka lat. Obecnie perły są hodowane poprzez człowieka, w warunkach hodowlanych do perłopławu wkłada się szczegółowy implant, który podobnie jak w wypadku ziarenka piasku, opasywany jest masą perłową. Możemy wyróżnić aktualnie przeróżne rodzaje pereł, które są wykorzystywane przy produkcji biżuterii. Naszyjniki bądź bransoletki z pereł mogą być realizowane z pereł słodkowodnych, słonowodnych Akoya czy z pereł Tahitańskich.

Co więcej do produkcji biżuterii użytkuje się również Shell pearls i perły mórz południowych. Pojedyncze rodzaje pereł różnią się od siebie jakością, błyskiem albo barwą, na przykład perły słonowodne Akoya występują w kolorze różanym, śmietankowym, żółtym oraz białym i cechują się niezwykle dużym połyskiem. Perły Tahitańskie charakteryzuje głęboki odcień (grafit, żółty brąz), natomiast perły Sheel pearls to perły wytwarzane przez człowieka z muszli perłopławów, które występują w wszelkiej kolorystyce. Perły używane są do wyrobu biżuterii ze względu na swój wspaniały image, piękną kolorystykę oraz wysoki odblask, prezentują się faktycznie fenomenalnie i nie można odmówić im oryginalnego uroku.

Bransoletki z pereł jako akcent dla Twojej osoby
Mając biżuterię wykonaną z pereł, powinnyśmy pomnieć o jej odpowiedniej pielęgnacji. Perły cechują się niewielką twardością, wskutek tego należałoby chronić je przed zarysowaniami i skazami. Trzeba trzymać je w delikatnych, delikatnych pudełeczkach czy też woreczkach, dzięki czemu te wspaniałe kamienie szlachetne zachowają swoje piękno przez wiele długich lat – Tutaj

Comments are closed.