Press "Enter" to skip to content

Parę przydatnych porad i wskazówek na temat tego, jak dobrze wybrać rolety do swojego wnętrza.

Okna zasłaniać można wieloma różnymi metodami. Jeszcze niedawno królowały klasyczne zasłony i firanki, obecnie klienci coraz częściej wybierają inne rozwiązania, na przykład rolety. Popularność rolet bardzo szybko rośnie, również z tego powodu, że od całkiem niedawna można je nadrukowywać swoimi wzorami. Coraz większa liczba firm daje możliwość wydrukowania czegoś własnego, czy będzie to zdjęcie, czy też jakiś motyw, ceny takich usług do wysokich nie należą, więc jest zrozumiałe, że rolety drukowane są tak popularne na rynku.

Bambusowe rolety okienne

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście sam nadruk jest istotny, stanowiąc interesujący element ozdobny, jednak same rolety mają sporo zalet, i nawet w standardowej wersji są bardzo chętnie kupowane. Samo ich działanie będzie polegać na tym, że w górnym fragmencie okiennicy przymocowuje się mechanizm nawijający z rolką materiału. Przez jego opuszczanie okno zostaje przysłonięte, a jeżeli materiał zostanie podniesiony, to do pomieszczenia wpadać będzie więcej promieni słonecznych i wewnątrz będzie po prostu jaśniej – -> przeczytaj na stronie.

Rolety oferowane są w dużej ilości modeli i odmian. Najpopularniejsze są oczywiście klasyczne rolety, do standardowych prostokątnych okien. Jednak nie ma żadnych problemów, aby je instalować również przy oknach znajdujących się pod skosem, przykładowo na skośnych dachach, czy nawet całkowicie poziomych – odpowiednie mechanizmy pozwalają również na takie zastosowanie.

Może któryś komentarz z strony (https://www.vitrintec.pl/) Cię dotknął? Masz ochotę na to odpisać? Nakłaniamy Cię do tego z zaangażowaniem. Oczekujemy na Ciebie!

Same mechanizmy różnią się zależnie od producenta jakością wykonania i wyglądem, lecz klienci z reguły zbytniej uwagi na to nie zwracają, skupiając się przede wszystkim na wyborze tkaniny zasłaniającej.

Fotorolety w salonie

Autor: fivaro.pl
Źródło: fivaro.pl
O tym, że wydrukować na nich można wszystko co się będzie chciało już wspominane było, jednak istotne są także przezroczystość i grubość użytej tkaniny. Od tego będzie bowiem zależeć ilość światła wpadającego do pomieszczenia, a co za tym idzie możliwość otrzymania odpowiedniego zaciemnienia. Niektóre materiały dodatkowo są pokryte specjalną warstwą odbijającą słoneczne promienie, dzięki temu w środku nawet w upalne dni nie będzie czuć gorąca – fivaro.pl/.